logo

Kılınç: ‘Öğretmenler yüz yüze eğitimin devamını istiyor’

Kılınç: ‘Öğretmenler yüz yüze eğitimin devamını istiyor’

Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilcisi Hayri Kılınç, öğretmenlerin yüz yüze eğitimden yana olduklarını belirterek, aşılanmanın da önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Kılınç, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Okullarımız açılalı dört haftayı tamamlıyoruz. Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilciliği olarak ziyaret ettiğimiz okullarda mini bir anket çalışması yaptık.

Buna göre, yüz yüze eğitimin devamını isteyen öğretmenlerin oranı yüzde 100, uzaktan eğitime geçilmesini isteyen öğretmenlerin oranı ise yüzde 0’dır.

Anketten de anlaşılacağı üzere evde oturup maaş alalım diyen bir tane bile öğretmene rastlamadık. Öğrencilerimizin de okullarını özlediğini ve yüz yüze eğitimin devamını istediklerine dair gözlemler anlatıldı.

Ancak; okullarımızın açık kalmasını sağlamak öğretmenlerimizin değil, MEB’in ve velilerimizin görevidir. Aşılanmanın bir an önce istenilen düzeye gelmesi önemli bir katkı olacaktır. Diğer yandan okullarımızdaki kalabalık sınıflar sosyal mesafeyi imkansız hale getirmektedir. Böyle bir zamanda İş Kur vasıtası ile alınan temizlik görevlilerinin alımının gecikmesi de büyük bir eksikliktir.

Yüz yüze eğitimin devamı ülkemiz ve çocuklarımız için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle önce yetkililer olmak üzere bütün kesimler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ