logo

Anamur 2023’te doğal gaza kavuşacak

Anamur 2023’te doğal gaza kavuşacak

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Anamur ve Bozyazı’ya 2023 yılında Gazipaşa üzerinden doğal gaz verileceğini söyledi.

Yılmaz, bir televizyon kanalında katıldığı yayında, Mersin’in tüm ilçelerine doğal gaz getirmek için Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile birlikte çalışmalar yaptıklarını söyledi.

2022 yılında ilk olarak Karaman üzerinden Mut’a doğal gaz geleceği bilgisini veren Yılmaz, “Mut’un doğal gazı Karaman üzerinden geliyor. Karaman’a 60 kilometre olduğu için maliyet hesabı yapıldığında Karaman’dan doğal gaz getirmenin daha ekonomik olacağı hesap edildi. 2022 yılı içinde Silifke ve Erdemli için de gerekli çalışmalar yapılacak” dedi.

Coğrafi konumu dolayısıyla Anamur ve Bozyazı’ya Gazipaşa üzerinden doğal gaz getirileceğini ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Anamur ve Bozyazı’ya doğal gaz arzına yönelik iletim hattı yatırımları kapsamında detay mühendislik çalışmalarına başlandı. Bu çalışmalar 2021’in dördüncü çeyreğinde tamamlanacak. 2021 yılının sonunda iletim hatlarının yapımı için ihalelere çıkılacak. İletim hatları ile eş zamanlı olarak ilçelerin içerisindeki dağıtım hatları da yapılacak. Bu çalışmaların 2023’te tamamlanarak gaz arzının sağlanması planlanıyor. En geç 2023’te bütün ilçelerimiz doğal gaza kavuşacak.”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ