HaberMatik V3.2

logo

Ziraat Odası’ndan imar planında yeni talepler

Ziraat Odası’ndan imar planında yeni talepler

Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve siyasi parti ilçe başkanlarını ziyaret ederek, Anamur İlçesi 1. Etap (Merkez, Ören, Bozdoğan, Kaşdişlen bölgeleri ) 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planıyla ilgili yeni talepleri iletti.

Gümüş beraberinde yönetim kurulu üyeleri Fahrettin Serbest ve Sezai Özen, Çeltikci Muhtarı Mustafa Aytugan, Bozdoğan Muhtarı Mevlüt Yılmaz, Kaşdişlen Muhtarı İbrahim Erdem, Köprübaşı Muhtarı Şahabettin Doğan ile birlikte Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ve İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretlerde daha önce askıya çıkan Mersin ili Anamur İlçesi 1. Etap (Merkez, Ören, Bozdoğan, Kaşdişlen bölgeleri ) 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planına yaptıkları itirazların olumlu sonuçlandığını belirten Gümüş, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Hazırladıkları yeni talepleri rapor haline getirdiklerini ve siyasi parti il başkanlarıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e de sunacaklarını ifade eden Gümüş, raporu başkanlara verdi.

Gümüş’ün başkanlara verdiği raporda yer alan yeni talepler şöyle:

“Önümüzdeki günlerde, Tüm Siyasi Partilerimizin; İl Başkanlıklarını ve Büyük Şehir Belediye Başkanımız Vahap SEÇER’i ziyaret ederek, Konuyla ilgili son taleplerimizide, rapor halinde sunarak memnuniyetimizi bildireceğiz.

1- Bölgenin: Bir bütün olarak ve tarımsal özellik taşımasını, göz önüne aldığımızda. Örtü altı seralarda, tarım faaliyetlerinin yoğun olduğu görülmektedir. Tarım alanları içerisinden geçen trafik yolları 12 ve 15 metre olarak planlanmış olduğundan bu yolların 10 metre olarak planlanması ve yolların parsel sınırlarından eşit şekilde ve kadastro yol güzergâhları kullanılarak eşit şekilde planlanması hususunda;

2- Yoğunluk farkı gözetmeksizin konut,sanayi,yeşil alan,eğitim,sağlık,günü birlik, vb alanlarda, bu bölge bir bütün olarak tarım ve kırsal özellik taşıdığından, yoğun bir örtü altı seracılık faaliyetinin yürütülmesinden dolayı, bölgenin tamamında, örtü altı seracılık faaliyetinin yapılabilmesinin sağlanması.

Ayrıca tüm bu alanlarda yine yoğunluk farkı gözetmeksizin imar kanunun; 18. Maddenin uygulanmasının yapılmayacağına dair karar alınarak plan notunun hükümlerine yazılması hususunda; (40k/ha,110k/ha,170k/ha)

3- Planlanmada: Eğitim, sağlık, yeşil alan, park vb alanlar özel mülkiyet ve küçük parseller, dar gelirli vatandaşların parsellerine konulduğu görülmüş olup, hazine ve tescil harici gibi alanlarda planlanması, vatandaşa ait parsellerin konut ve tarım alanları olarak planlanması hususunda;

Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederiz.”

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ