HaberMatik V3.2

logo

Yücelen Vakfı, kadın girişimcilerle işbirliği yapıyor

Yücelen Vakfı, kadın girişimcilerle işbirliği yapıyor

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yücelen Vakfı ve Anamur Kadın Girişimi Kooperatifi’nin birlikte gerçekleştireceği üretim projesinin işletme sözleşmesi imzalandı.

Anamur Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine Kaymakamı Bilal Bozdemir , Çukurova Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Hüseyin Yuşa Saraçoğlu, Yücelen Vakfı Genel Müdürü Ergün Özaltun ve Anamur Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Neslihan Doğan katıldı.

Yöresel ürünlerin işlenmesi ve katma değerli üretimle kadın girişimciliğini ve istihdamını hedefleyen Üretimde Birlikteyiz Kadın Girişimi Projesi kapsamında Yücelen Vakfı tarafından, yörede yoğun üretilen meyvelerin kurutulması, reçel yapılması, yeniden kullanılması ve paketlenmesi için tesis kuruldu.

Kooperatif tarafından işletilecek tesiste, kadın istihdamı sağlanırken üretilen ürünlerin yörenin önde gelen firmaları tarafından satın alınması için işbirliği geliştirilecek.

Yücelen Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Genel Müdürü Ergün Özaltun, imza töreninde yaptığı açıklamada, “Çok kıymetli destek ve ilgilerinden dolayı başta, projeyi en başından bugüne takip eden ve tecrübeleriyle yol gösteren Anamur Kaymakamımız sayın Bilal Bozdemir başta olmak üzere, Kalkınma Ajansı yetkililerine, Anamur Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Neslihan Doğan ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Bu proje ile hem bölgemizin tanıtımına hem de kadın istihdamına katkıda bulunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ