HaberMatik V3.2

logo

Veli Tolu aday adaylığını açıkladı Anamur’da coşkuyla karşılandı

Veli Tolu aday adaylığını açıkladı Anamur’da coşkuyla karşılandı

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Veli Tolu, Anamur İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek Mersin Mİllvetikili Aday Adaylığını açıkladı.

Mersin ilçe teşkilatları ziyaretlerini sürdüren Tolu, Anamur İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelerek, aday adaylığını açıkladı. Hemşerileriyle bir araya gelmenin mutluluğunu taşıdığını ifade eden Tolu, Anamur’a daha çok yatırım yapılması için çalışmalar yapacağını kaydetti.

Tolu’nun ziyaretine çok sayıda partili katılarak destek verdi.

VELİ TOLU

1971 yılında Anamur’da dünyaya gelen Veli Tolu, Anamur Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1991’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde Numan Kurtulmuş’un Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Tolu, serbest avukat ve arabulucu olarak iş yaşamını sürdürüyor.

Siyasi Faaliyetleri

1997 yılında Refah Partisi, İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete başlayan Tolu, daha sonra Saadet Partisi, Genel İdare Kurulu Üyeliği, Halkın Sesi  Partisi’nin Kurucu Üyeliği, AK Parti MKYK Yedek Üyelik, AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da görev alan Tolu’nun Yeni Türkiye ve Ombudsmanlık ve Yeni Vakıf Davaları adlı 2 kitabı bulunuyor. Cihannüma Dergi, Yazı İşleri Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi olarak da görev alan Tolu, evli ve 4 çocuk babası.

#

SENDE YORUM YAZ