HaberMatik V3.2

logo

Vali Pehlivan, Kılıç Tarım’ı ziyaret etti

Vali Pehlivan, Kılıç Tarım’ı ziyaret etti

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Anamur programında Kılıç Tarım firmasını ziyaret etti.

Pehlivan, beraberinde Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı ve Anamur İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Bostan ile birlikte ziyaret ettiği Kılıç Tarım firmasında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç ile sohbet ederek, devam eden inşaat ve firmayla ilgili bilgiler aldı.

Pehlivan, ziyaretle ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Anamur İlçemizde, 2 yıl önce yanan ve akabinde yeniden yapımına başlanan Kılıç Tarım Ltd Şti.’nin Entegre Meyve İşleme Tesis inşaatını ziyaret ettik,çalışmalar hakkında işletme sahibi Ali Haydar Kılıç’tan bilgiler aldık.Tesis tamamlandığında 350 kişinin istihdam edilmesi,4 kıtada 35 ülkeye ihracat yapılması planlanıyor.

Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç, Anamur Gündem’e ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Sayın valimiz beraberindeki bürokratlarla birlikte bizleri ziyaret ederek, daha önce tesisimizde çıkan yangın dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu. İnşaatı devam eden yeni tesisimizle ilgili olarak da hayırlı olsun dileğinde bulundular. Çalışma alanında incelemede bulunarak istihdam ve kapasiteyle ilgili bilgiler aldılar. Kendilerine bilgilendirmede bulunduk.”

Devam eden inşaatla ilgili bilgi veren Kılıç, sözlerini şöyle sürdürü:

“Yangından sonra biz faaliyetlerimizi durdurmadık, personel çıkarmadık, kapasitemizi düşürmeden, taahhütlerimizi yerine getirerek devam ettik.  Oluşturduğumuz geçici tesislerde faaliyetimizi sürdürerek yurt içi ve yurt dışından aldığımız siparişleri zamanında ve belirlediğimiz standartlara uygun olarak yerlerine ulaştırdık. Müşterilerimizle diyaloğumuz ve alışverişimiz sürüyor. Üreticilerimizin ürünlerinin değerlendirilmesi bakımından da önemliydi bu. Bize güvenim bizimle çalışmayı sürdürdükleri için onlara teşekkür ediyoruz. Bu güvene layık olmak ve daha iyisini yapma hedefiyle yeni fabrikamızda yeni bir başlangıç yapacağız.

Yenilenen fabrikada kalite standartlarını yükselteceklerini vurgulayan Kılıç, “Çalışmalar devam ediyor ve haziran ayı sonunda departmanlarımızı devreye almaya başlayacağız. Kısmet olursa ağustos ayında yeni tesisimizi Anamur’un hizmetine açacağız. Muz sarartma ve paketlemenin yanı sıra diğer meyve çeşitlerinin dondurulması ve işlenmesine de başlayacağız. Anamur’a katma değer sunan ve döviz getiren, uluslararası rekabete açık bir şirketi ülkemize kazandıracağız” dedi.

Tarım sektöründe özellikle maliyetlerin artmasıyla iç piyasa ve uluslararası piyasalarda rekabet koşullarının zorlaştığına dikkat çeken Kılıç, “Ancak bu zorluklara rağmen biz firma olarak yılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve üreticilerimize birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Muz ve çilek Anamur ekonomisinin temel kaynağıdır. Belki bu günlerde zorluklar yaşıyor olabiliriz ama güzel günlere tekrar kavuşmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ