HaberMatik V3.2

logo

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda müzik sınıfı açıldı

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda müzik sınıfı açıldı

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda oluşturulan tam donanımlı müzik sınıfı hizmete açıldı.

Okulda düzenlenen açılış törenine Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan Poçulu, Belediye Meclis Üyesi Şinasi Aslan, BBP Anamur İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan Okul Müdürü Mehmet Satar ve çok sayıda davetli katıldı.

Okul Müdürü Mehmet Satar, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nun akademik başarılarıyla kendisini ispatlamış bir okul olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Akademik başarının yanı sıra eğitim konusunda da çalışmalar yapmamız gerektiği düşüncesiyle tam donanımlı bir müzik sınıfı oluşturduk. Bu müzik sınıfı donanımıyla konservatuvarlarda bile olmayan bir kapasiteye sahip. Anamur’da hatta bu bölgede bir ilk oldu. Bu sınıf sadece okula hizmet vermeyecek, tatil aylarında tüm Anamur’a hizmet verebilecek. Temel hedefimiz Güzel Sanatlar Lisesi’ne öğrenci kazandırmak. İkinci hedefimiz ise buradan mezun olan her öğrencimizin bir enstrüman çalabilmesidir.”

Satar sınıfın oluşturulması için verilen desteğe teşekkür ederek, “Bu sınıf için kapısını çaldığımız Mehmet İbret Bey’e sonsuz teşekkür ediyorum. Bu sınıfın tüm maddi yükünü çekmiştir, bizi kırmamıştır. Bundan sonra da birçok projemizde bize destek vereceğini açıklamıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Eylül ayına yetiştirmek istedikleri bir teknoloji odası için de çalışmalar yaptıklarını anlatan Satar, “Bu teknoloji odası için bilgisayarlarımızı temin ettik. Bu odada yazılım üzerine çalışacak, robot teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana müzik, sanat, spor gibi alanlarda çocukları motive etmek için ödüller veriyoruz” şeklinde konuştu.

Törenin yapılacağı salonda öğrencilerin yaptığı resimler ile teknoloji ve tasarım çalışmaları sergilenirken, açılış öncesinde öğretmenler ve öğrenciler konser verdiler.

Daha sonra kurdele kesilerek açılışı yapılan sınıf gezilirken, Okul Müdürü Mehmet Satar, davetlilere bilgi verdi.  Satar, Kaymakam Bilal Bozdemir ile birlikte sınıfın oluşturulmasında destek olan Mehmet İbret’ plaket takdim etti. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da İbret’e portre resmini hediye etti.

#

SENDE YORUM YAZ

#

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda müzik sınıfı açıldı” için 1 yorum

  1. İnanılır gibi değil onlarca suç dosyası ve sabıkası olan, Anamur da herkes tarafından ne dolaplar çevirdiği bilinen, hakkında çok büyük bir soruşturma dosyası devam eden şahıslar ile ilçenin mülki amiri, belediye başkanı ve başsavcısı yan yana. Bu şahıs boşuna bana Anamur da hiçbir şey olmaz demiyor demek ki. Yazık…