HaberMatik V3.2

logo

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu resmen Avrupalı

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu resmen Avrupalı

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu, Brüksel tarafından Avrupa eTwinning Okulu olarak ilan edildi.

Brüksel’de bulunan eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından bu yıl ilk defa, okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak amacıyla eTwinning Okul Etiketi adıyla yeni bir etiket başvurusu başlatıldı.

İnternet güvenliği, yüz yüze, online öğrenci gelişimi, proje çeşitliliği, mesleki gelişim çalışmaları gibi çeşitli kriterleri sağlayan okullar, sistemden belirlenerek adaylık süreçlerini başlattılar. Yapılan başvurular ve sunulan belgeler titizlikle değerlendirilerek; Avrupa’dan 1211, Türkiye’den 179, Mersin’den 17 okul ve Anamur’dan Vakıfbank Atatürk Ortaokulu bu etiketi almaya hak kazandı.

eTwinning okulu sayısı bakımından Mersin, Türkiye birincisi olurken, bu etiket ile Vakıfbank Atatürk Ortaokulu bölgesinde lider okul olarak Avrupa komisyonu tarafından resmen belgelendi.

Mersin ilinden eTwinning Okulu etiketini almaya hak kazanan 17 okul şöyle:

1. Akdeniz Hürriyet İlkokulu 2. Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 3. Mezitli Tepeköy İlkokulu 4. Silifke Ahmet Necati Hancıoğlu İlkokulu 5. Silifke Arkarası İlkokulu 6. Silifke Narlıkuyu İlkokulu 7. Silifke Cumhuriyet İlkokulu 8. Silifke TOKİ Ortaokulu 9. Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi 10. Tarsus Zühtü Günaştı Anadolu Lisesi 11. Toroslar Ali Kuşçu Ortaokulu 12. Toroslar 19 Mayıs Ortaokulu 13. Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi 14. Yenişehir Cumhuriyet Anaokulu 15. Yenişehir İlkokulu 16. Yenişehir Özel Toros Anaokulu 17. Yenişehir Özel Toros Koleji.17 Nisan 2018014

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ