HaberMatik V3.2

logo

Türe: “Mevcut başkan ilk 6 ayda, 10 yılda çektiğimiz krediden fazla kredi çekti”

Türe: “Mevcut başkan ilk 6 ayda, 10 yılda çektiğimiz krediden fazla kredi çekti”

Anamur Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın belediyeyi borç ve icra dosyalarıyla devraldıklarına yönelik sözlerinin doğru olmadığını kaydetti.

2009-2019 yılları arasında 2 dönem Anamur Belediye Başkanlığı görevini yürüten Türe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

HEMŞEHRİLERİMİZİN BİLGİSİNE

“Anamurumuzun mevcut Belediye Başkanı festivalde yaptığı konuşmada “Önceki dönemden büyük bir borç ve icra dosyaları teslim aldık” diye bir konuşma yaptı, biz de takip ettik, bu iddia tamamen yanlış olup bize de cevap hakkı doğdu.

1) 1 Nisan 2019 tarihinde devrettiğimiz borç 29 milyon, alacağımız 23 milyondur. Kasa 6 milyon (iller Bankası nisan ayı payımız) Bu miktar Türkiye’de en az borçla devredilmiş Belediye borçlarındandır.

2) 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle Belediye’nin hiçbir icralık durumu söz konusu değildir.

3) Görevde bulunduğumuz 10 yıllık sürede tamamını hayata geçirdiğimiz projelerde kullandığımız ve yüzde 80’nini ödediğimiz kredi miktarının daha fazlasını mevcut Belediye Başkanı ilk 6 ayda kullanmıştır.

4) Konuyu bilenler bilir ki, bir Belediye yasal yetkisi kadar kredi çekebilir. Borç limitini aşarsa kredi çekemez, oysa görevi devraldıkları ay kredi başvurusu yapıp, çekerek kullanmışlardır.

5) Özellikle tüm hemşerilerimizin dikkatini çekmek istediğim bir konu; bizim başlattığımız ve ucuz maliyete vermemek İçin mücadele ettiğimiz “SERA-CTY Anamur Evleri ve Alışveriş Merkezi” projemizi mevcut Belediye Başkanı, tek kalemde ve tek firmanın katıldığı İhale İle 49 milyona zahmet çekmeden ve değerinin çok çok altında satmıştır.

6) Farzedelim ki bıraktığımız 29 milyon borç çok para, sattıkları proje tutarından daha az miktarla, tek gelir kalemiyle bu borçları kapatmış olmuyorlar mı?

SONUÇ OLARAK, mevcut belediye başkanına tavsiyemiz geçmişi bırakıp önüne bakması, AYRICA ; Mersin Büyük Şehir Belediyesi İle kavgayı bırakıp, adı üzerinde BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİN BÜYÜK İMKANLARINI işbirliği yaparak  Anamur yararına kullanmasıdır…”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Türe: “Mevcut başkan ilk 6 ayda, 10 yılda çektiğimiz krediden fazla kredi çekti”” için 1 yorum

  1. Alper Tunga : diyor ki:

    10 yılda belediyeye bir traktör bile alamadın Meclis üyenizin traktörü belediyede kiralıktı sen personel iyle evlenen bi kişi değilmisin bence sen sus yaaa