logo

TAM KAPANMADA İLÇEMİZDE SESSİZLİK HAKİM OLDU

TAM KAPANMADA İLÇEMİZDE SESSİZLİK HAKİM OLDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle yeniden toplanan kabine toplantısının ardından alınan kararla 29 Nisan saat 19.00’da uygulanmaya başlanan tam kapanma kararı nedeniyle

Anamur’da caddeler ve sokaklar sessizliğe büründü.

Sadece çalışma zorunluluğu olanlar dışında hiç kimse dışarı çıkmazken, güvenlik güçleri de hem uygulama noktalarında hem de devriyelerde sokakta gördükleri vatandaşları uyarıyor. Boşalan cadde ve sokaklar ise sokak hayvanlarına kaldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından tüm Türkiye’de başlanan tam kapanma kararı nedeniyle başlayan yasakla birlikte, tüm kentlerde üst düzey önlemler alındı. İlçemiz dede caddeler ve sokaklar sessizliğe büründü. Kentin en işlek caddeleri ve sokakları tamamen boşalırken, sadece çalışma zorunluluğu olanlar ve genelge ile izin verilenlerin dışarıda olduğu görüldü. Yollarda çok az sayıda araç bulunurken, yaya olarak gezen vatandaşın ise yok denecek kadar az olduğu görüldü. Öte yandan kentin boş hali Görüntülerde şehir tamamen boşalırken, vatandaşların yasağa uyduğu görüldü.

Diğer dikkat çeken durum ise  tam  kapanma nedeniyle  zincir marketlerde  Anamur’a dışarıdan gelen vatandaşların yoğunlukta olduğu  gözlerden kaçmadı.

#

SENDE YORUM YAZ