HaberMatik V3.2

logo

Şemgay Ticaret yaşam malzemesi ve iş makinalarıyla Hatay’da

Şemgay Ticaret yaşam malzemesi ve iş makinalarıyla Hatay’da

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçeleri merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle harekete geçen Anamur ve Bozyazı ilçeleri Belediye Başkanlıkları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Özel Firmalar Bölgelere seferber oldu.

Şemgay Ticaret Lt.d şirketi  sahipleri Mehmet Yıldız ve oğlu Mustafa Yıldız, bir kamyon gıda ve yaşam malzemesinin yanı sıra ağır iş makinalarıyla Hatay’a  giderek bölgede çalışmaya başladılar.

 Firma sahiplerinden Mehmet Yıldız, Anamur ve Bozyazı ilçelerine gelen depremzede ailelere herkesin yardımcı olmasını istedi. İlçeye gelen ailelerden

Barınmasını üstlenen iş insanı Mehmet Yıldız,” Daha önce yaşadığımız acılarımızda olduğu gibi, milletçe birlik ve beraberlik zamanı el ele vererek en kısa sürede yaralarımızı saracağız. Oğlu Mustafa Yıldız ise Bölgeye bir kamyon dolusu yaşam malzemesi, yiyecek ve ağır iş makinalarıyla ekibiyle birlikte depremde ağır hasar alan Hatay’a giderek bölgede çalışmalara başladı. Deprem bölgesinde kendisi ile iletişim kurduğumuz Mustafa Yıldız” Bu manzara karşısında kelimeler boğazıma düğümleniyor. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Aileler perişan,  bölgede depremden sağ kurtulan analar-babalar-eşler-bacılar, ağabeyler kurtulduklarına sevinemiyorlar. Bir tarafta göçüğün altında kalan bir yakınından iyi bir haber almak için çırpınarak dua eden insanlar. .Allah herkesin yardımcısı olsun. Milletimize geçmiş olsun dileğimizi yineliyor, Şemgay ailesi olarak birlik ve beraberlikle bu zor günlerin yaralarını sarmak için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz. “Dedi.

#

SENDE YORUM YAZ