HaberMatik V3.2

logo

Özdemir açık ara fark attı güven tazeleyerek tekrar Başkan seçildi

Özdemir açık ara fark attı güven tazeleyerek tekrar Başkan seçildi

Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet Özdemir el kaldırılarak yapılan seçimde açık ara fark attı ve güven tazeleyerek tekrar Başkan seçildi.

Anamur Belediyesi Yıldız Düğün salonundaki genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği 1. Bölge Başkanı Muhammet Yalçın, Halkbank Anamur Şube Müdürü Numan Türe, CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz, DP İlçe Başkanı Murat Özdemir, BBP İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Menderes Bora, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Salih Kutlu, STK temsilcileri ve üyeler katıldı.

Divan Başkanlığı’na seçilen 1. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Muhammet Yalçın, yönetim ve denetim kurulu raporlarının oylanarak kabul edilmesinden sonra seçime geçileceğini belirterek, Başkan adaylarından Ahmet Özdemir ve ekibinin açık oylama, Hüseyin İbret ve ekbinin de kapalı oylama istediğini söyledi. Oylamanın kapalı yada açık yapılmasının üyelerin oylarına sunan Yalçın, çoğunluğun açık oylama istediğini belirterek, açık oylama yaptı. Açık oylamada, genel kurula katılan 1200 üyenin yüzde 90’nında fazlası Ahmet Özdemir’in başkanlığı için el kaldırdı. Divan Başkanı Muhammet Yalçın, Ahmet Özdemir’in oylamadan galip çıktığını belirterek, seçimi kazandığını ilan etti.

Salonda bulunan ve Ahmet Özdemir lehine oy kullanan esnaflar, büyük sevinç yaşarken, Özdemir yaptığı teşekkür konuşmasında, “Beni tekrar bu göreve layık gördüğünüz için sizlere teşekkür ederim. Beni duygulandırdınız. Her zaman sizinle birlikte olduk, olmaya devam edeceğiz. Esnafımızın kalkınması, sorunlarının çözümü için çaba sarfetmeye devam edeceğiz. Gösterdiğiniz yoğun ilgiye minnettarım. Başta sayın Kaymakamımız Bilal Bozdemir ve emniyet görevlilerimize güvenlik tedbirleri için teşekkür ediyorum. Siz değerli esnaflarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Anamur Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’nda 5. dönemine başlayan Ahmet Özdemir’in yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Ahmet Özdemir, Nazir Aslan, Osman Bakar, Halil Kerbalı, İsa Fidan.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Abdussamet Borazan, Veli Şenci, Yasin Bekar, Ferhat Çoğal, Gülay Kımırtı.

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ali Çevik, Hasan Nar.

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Nilay Kaya, Doğukan Öz

Bölge Birlik Temsilcileri Asil: Ahmet Özdemir, Murat İşleyen, Veli Toy

Bölge Birlik Temsilcileri Yedek: Halil Kerbalı, Hüseyin Akkuş, Mehmet Emin Berkiten.

#

SENDE YORUM YAZ