HaberMatik V3.2

logo

Nema İnşaat uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapıyor

Nema İnşaat uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi yapıyor

Nema İnşaat’ın sahibi Emin Acar, Anamur’da yeni projeleri hayata geçirmek üzere çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

20 yıldır sektörde konut üretimi, gayrimenkul alım satımı ve değerlemesi ile ilgili faaliyet gösteren Acar, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, Anamur’da konut açığı bulunduğunu belirterek, “Bu açığın kapatılması için konut üretimi gerekiyor. Biz de bu alanda yeni projeler yapıyoruz. 1+1, 2+1 ve 3+1 projelerimiz mevcut. Coğrafi yapısı ve güzelliğiyle Anamur’da proje üretmeyi tercih ettik ve buraya yerleştik. İlçemize güzel ve kaliteli konutlar kazandırmak üzere çalışıyoruz” dedi.

Konut sektörünün hareketlenmeye başladığını ifade eden Acar, şunları söyledi:

“İnşaat sektörü, tüm alt sektörleri ve istihdama sağladığı katkılarla Türkiye ekonomisi içindeki ağırlığını koruyor. İnşaat sektörü yılın ilk çeyreğinde yüzde 11,1 büyüdü. Sektör, 6 çeyrektir artan bir hızla büyümeye devam ediyor. Diğer taraftan Anamur, deprem riskinin az olması nedeniyle deprem bölgesinden gelerek konut satın almak isteyenler için de gözde bir kent durumunda. O yüzden Anamur’da konuta ilgi fazla.”

Konutların yüksek kalite ve güvenli olmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Acar, şöyle devam etti:

“Konutlarımızı üretirken birinci önceliğimiz güvenli olmasıdır. Depreme dayanıklı konutlar üretiyoruz. Üretim aşamasında yasal yükümlülükleri ve teknik gereklilikleri harfiyen yerine getiriyoruz. Diğer taraftan kaliteli malzemeler kullanarak insanların yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Güvenli ve kaliteli bir evde yaşama imkanı sunuyoruz.”

Acır, son dönemdeki fiyat artışlarının inşaat sektörüne de yansıdığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son dönemde konut almak isteyenler ödeme koşulları dikkate alındığında 1+1 ve 2+1 dairelere yöneldi. Biz de bu talebi dikkate alarak son dönemde 1+1 ve 2+1 konut üretimine ağırlık verdik. İnsanlar kredi olmadan ödeyebilecekleri konutları tercih ediyor. Anamur bir turizm kenti olduğu için de bu tür konutlara ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Projelerimizi hayata geçirerek bu ihtiyacın giderilmesine katkıda bulunuyoruz.”

Anamur’un yeterince tanınmadığını da vurgulayan Acar, “Anamur 12 kilometre sahili olan ve bu özelliği ile Alanya ile yarışacak bir turizm kenti. Ama yabancı turist gelmiyor. Bu anlamda tanıtım yapılması gerekiyor. İlçemizde belediye ve STK’lar tanıtım için çalışıyor. Ancak gerek sosyal medyada gerek yaygın medyada Anamur’un yeterince tanınmadığını görüyoruz. 4 yıl önce ben de Anamur’u bilmiyordum. Ama buraya gelince Anamur’un güzelliklerini görünce şimdi ben de ilçemizin tanıtımı için çaba gösteriyorum. Umarım Anamur kalkınır ve hak ettiği yere gelir” diye konuştu.

Nema İnşaat olarak müşterilerin bütçesine uygun ödeme koşulları sunduklarını belirten Acar, “Temelden satışlarda yüzde 50 peşin, kalanı inşaat bitimine kadar ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Burada müşterimiz bütçesine uygun bir ödeme planı belirliyor. Ona göre ödeme yapıyor. Bitmiş konutlarda bu pek mümkün olmuyor ama temelden yapılan satışlarda bu kolaylığı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ