HaberMatik V3.2

logo

Nebati ile Başarır arasında ‘soğan’ polemiği

Nebati ile Başarır arasında ‘soğan’ polemiği

AK Parti Mersin Milletvekili adayı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile CHP Mersin Milletvekili Adayı Ali Mahir Başarır arasında soğan polemiği yaşandı.

Bakan Nureddin Nebati, partisinin Mersin’in Silifke İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen programda yaptığı konuşmada, artan soğan fiyatlarına değinerek, “Şimdi onlar mevsimsel şartlardan dolayı oynayan fiyatlarla soğanı konuşurlar. Soğan şu fiyata, bu fiyata gitti’ diyorlar. Şimdi yeni ürünler çıktı ya, soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı ya, ben de onlara diyorum ki ‘Git cücüğü ile oynayın biraz, cücüğü ile’. Adamın bütün şeyi şu; ‘Efendim ne olacak bu İHA’lar SİHA’lar, uçaklar, yollar ne işe yarıyor?’ Be mübarek adam! Silifke’nin yoğurdunu, çileğini Ankara ile İstanbul’da yemek için yol lazım, yol. Ama bunu bilmezler, anlamazlar” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise Bakan Nebati’ye mitingde cevap vererek şunları söyledi:

“O bizim seçim kampanyamızın neşesi. Erdemli’ye gidiyor, koyundan bahsediyor. Biliyorsunuz Erdemli’de limon yetiştiriliyor. Ama sürekli koyundan bahsediyor, orada koyun yetiştirildiğini sanıyor. İyi ki Çay mahallesine gitmiyor, orada da çay toplamaya kalkar bu. Bu arkadaşımız otobüsün üstüne çıktı, Genel Başkanımıza ‘ezik’ dedi. Ezik, ‘har görülen, ezilen’ demektir. Ezen zalimler utansın. Bir de soğanın cücüğüyle ilgilenin diyor. Nebati’yi seçimde bakan yapacağız, ama arkasına bakan. Mersin’in trafik sorunundan bahsediyor, ama Büyükşehir Belediye Başkanımızın metro projesini onaylamayan da kendisi. Mersin’in trafik sorununun sebebi Nebati’dir.”

#

SENDE YORUM YAZ