HaberMatik V3.2

logo

Mustafa Kemal Atatürk, Anamur’dada  84. yılında etkinliklerle anıldı

Mustafa Kemal Atatürk, Anamur’dada  84. yılında etkinliklerle anıldı

Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Ata’nın Anıtına çelenk koyma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından sona erdi.

Programının ikinci bölümü 10.00’da, Belediye Kültür Merkezi’nde, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu’nun organize ettiği programa, Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, daire amirleri, siyasi parti başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri, katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Yusuf Batkı yaptı. Batkı konuşmasında, Cumhuriyet ve bağımsızlığın Atatürk’ün bu vatana olan en büyük hediyesi olduğunu söyledi. Batkı; “Mustafa Kemal Atatürk bu yüzden asla ölmeyecek ve kalplerde daima yaşamaya devam edecektir.”dedi.

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu öğrencilerin,  Müzik öğretmeni Umay Ünlü’nün öncülüğündeki oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.  Atatürk’ün sevdiği müzik dinletisi, zeybek ve video gösterilerinin yanında, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte ordumuzun zafer mücadelesi ile Cumhuriyetimizin hangi şartlarla kurulduğunu anlatan video gösterileri izletildi. Anma programı koronun seslendireceği şarkı ve türkülerin ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options