HaberMatik V3.2

logo

Muhtarlar Günü kutlandı

Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtar Günü dolayısıyla Anamur’da kutlama töreni düzenlendi.

Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen törene, Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Kılınç, Emniyet Müdürü Hanifi Umar, Jandarma Komutanı Kadir Dölek, muhtarlar, kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Sarı, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapmasının ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tören sona erdi.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

“Demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtarlık müessesesi, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir.

Muhtarlarımız bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmaktadırlar.

Bir kamu görevlisi olan muhtarlarımız vatandaşa en yakın hizmeti veren, onların sorunlarını dile getirmelerine yardımcı olan, çözüm bulan ve yol gösteren bir makamı temsil etme özelliği taşımaktadır. Yani muhtarlarımız, vatandaşlarımıza kaliteli, verimli, etkili, kamu hizmeti sunma, vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltme, refah seviyelerini arttırma hedefi doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmeti mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ