HaberMatik V3.2

logo

Minik Muhammed’in Yaşaması İlik Nakline Bağlı

Minik Muhammed’in Yaşaması İlik Nakline Bağlı

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan Sebile- Mustafa  Kemal Çevik çiftinin ilk çocukları Muhammed Fatih Çevik, rahatsızlanmasının ardından başvurdukları Özel bir Hastanede lösemi teşhisi konuldu. Doktorlar, hastanede tedavi altına aldığı Muhammed Fatih bebeğin kemik iliği nakli olmasına karar verdi.
Tarlalarda yevmiye ile   çalışan yapan baba, oğlu  için uygun iliğin bulunması için Mersin   ve Erdemli ilçesinde, çok sayıda kişinin kök hücre bağışında bulunması için Türk Kızılaya başvurmalarını  bekliyor.
“İlik nakli olmazsa yaşama şansı  yok”
Baba  Mustafa  Kemal  Çevik yaptığı açıklamada, oğluna  lösemi hastalığı teşhisi koyulduğunda yaşadığı şoku unutamadığını dile getirdi.
Anne  Sebile Çevik,bir yaşındaki  çocukları Muhammed Fatih’i yaşatmak için eşi ve  akrabalarıyla  birlikte  çalmadık kapı bırakmadıklarını  belirterek, bunun için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Yıldız, ” İlik nakline karar verildiğinde dünya başımıza yıkıldı. Çocuğumuz için kök hücre bağışçısı arıyoruz. Ne olur çocuğumuzun yaşaması için bize destek olun. ” şeklinde konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

#

Minik Muhammed’in Yaşaması İlik Nakline Bağlı” için 1 yorum

  1. Buket : diyor ki:

    Turkok’teyseler ve uyusursak ben bagis yaparim.