HaberMatik V3.2

logo

Millet ittifakı yardım kampanyası başlattı

Millet ittifakı yardım kampanyası başlattı

Millet İttifakı Anamur ilçe Başkanları Deprem Felaketi Hakkında Ortak Açıklama yaptı ve Yardım kampanyası başlattı.

Millet İttifakını oluşturan; Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Deva Partisi ve Gelecek Partisi Anamur İlçe Başkanları bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptılar ve yardım kampanyası başlattılar. Yardım kampanyasında her parti kendi ilçe merkezlerinde toplayacağı yardımları toplandıkça Mersin Büyükşehir Belediyesi yardımlarıyla birleştirerek yardım tırlarına yükletilerek deprem bölgesine gönderilecek.

Millet İttifakının Deprem Felaketi Hakkında Ortak Açıklaması

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Gaziantep, Adana, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Elazığ ve Kilis olmak üzere birçok ilimizi etkileyen depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Afet bölgelerinde enkaz altında kalan tüm vatandaşlarımızın ivedilikle kurtarılması için sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan tüm görevlilerimize Allah’tan güç ve kuvvet diliyoruz.

Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızın koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.

Bu afet sürecinde AFAD’ın tüm uyarılarının önemle takip edilmesini; hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesini, haberleşmelerin kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmasını; hayati durumlar haricinde telefon görüşmelerinden kaçınılmasını, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardım araçları için boş bırakılmasını ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumları ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesini, tüm bu hususlara hassasiyetle uyulmasını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.

Türkiye olarak kenetlendik.

Dualarımız deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımız için.”

İlçe Başkanlarının yardım kampanyasında toplamak istediği öncelikli ihtiyaç maddeleri;

Çadır içi soba

Uyku tulumu (Yetişkin/Çocuk)

Uzay battaniye

Cep ısıtıcı

Sentetik içlik (Bebek/Çocuk)

Eldiven, Atkı, Bere, Çorap, (Bebek/Çocuk/ Yetişkin)

Polar battaniye polar ara katman.

Kışlık bot, kışlık mont (Yetişkin/Çocuk)

Bebek bezi, Mama, Biberon.

Hijyen ped.

Islak mendil, sıvı sabun, tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu ve Havlu

El feneri

Kalem pil, kibrit

Kullanılmamış kıyafetler (Yetişkin/ Çocuk)

(haberanamur.net)

#

SENDE YORUM YAZ