logo

Millet İttifakı sahaya indi

Millet İttifakı sahaya indi

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Anamur ve Bozyazı’yı ziyaret etti.

İl Başkanları, her iki partinin de ilçe başkanlıklarını birlikte ziyaret ederken, vatandaşlarla ve esnaflarla da sohbet edip dertlerini dinledi.

AKTAY: “SAHA ÇALIŞMALARINI BİRLİKTE YAPIYORUZ”

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, ziyaretler sırasında Anamur’da yaptığı açıklamada, Millet ittifakının yerel seçimlerde büyük başarıya imza attığını belirterek, şunları söyledi:

“Mersin’de büyükşehir ve ilçe belediye seçimlerinde ittifak yapılmadı ancak büyükşehri CHP kazandığı için, biz burada da ittifak var diyoruz. Çünkü biz Türkiye’yi düşünüyoruz. Bundan sonra da seçim var. İlkeler ve değerler çerçevesinde bir ittifak kurduk. Parlamenter sisteme tekrar geçi hedefiyle seçime gireceğiz. Bunun için başarısı kanıtlanmış ittifakı sağlamlaştırmak, genişletmek istiyoruz. Yerelde ittifakın güçlü bir şekilde hayata geçirilmesi lazım. İl ve ilçe örgütleri, yerel yönetimlerin koordineli bir şekilde çalışması lazım. Ziyaretlerimizde bunları istişare ediyoruz. Yapılacak saha çalışmalarına birlikte katılma konusunu dile getiriyoruz. İl ve ilçe başkanlıklarını, partililerimizi motive edip vatandaşlarla bire bir diyalog kurarak, herkesi bu ittifakta birleştirmek amacındayız.”

DUTAR: “ORTAK MÜŞTEREKTE BULUŞMAMIZ LAZIM”

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Mersin genelinde ittifak ortakları olarak yeni bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Ortada bir seçim yok ama Mersin’in çözülmesi gereken sorunları var. Bunları konuşmak, vatandaşlarımızı dinlemek için bu çalışmayı başlattık. Milletimiz artık kutuplaştırıcı siyasetten bıkmış, sorunlarını anlatabileceği siyasetçiler görmek istiyor. Mersin’de Büyükşehir belediyesinin hizmetlerinin en sağlıklı ve hızlı şekilde vatandaşa ulaşması için biz Millet İttifakı olarak neler yapabileceğimizi, nasıl ortak hareket edebileceğimizi konuşuyoruz. Atacağımız adımları belirliyoruz. Ortak müştereklerde buluşmamız lazım. Diğer taraftan ortak hedefimiz olan Türkiye’nin iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşü için toplumun her kesimiyle görüşüyoruz” dedi.

CHP ANAMUR İLÇE BAŞKANI DURMUŞ DENİZ: “KÖY GEZİLERİNİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz de İl Başkanı Adil Aktay ve İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar’a teşekkür ederek, “Ziyaretlerde önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları ele aldık. Bundan sonra yapacağımız köy gezilerini İYİ Parti ile birlikte gerçekleştirmeyi planladık. Sandık güvenliğini sağlama konusunda yapacağımız çalışmaları ele alıyoruz” diye konuştu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ