HaberMatik V3.2

logo

MHP’de Mehmet Yayla adaylığını açıkladı

MHP’de Mehmet Yayla adaylığını açıkladı

MHP Anamur İlçe Başkanlığı’nın 8 Eylül’de gerçekleştireceği kongrede mevcut Başkan Adnan Gübbük aday olmayacak. Avukat Mehmet Yayla ise ortak aday olarak açıklandı.

MHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Satar, TÜRKAV Başkanı Adnan Tufan, Sağlık-Sen Temsilcisi Aydın Erzan, İmar-Sen Temsilcisi Enver Süygün, Orman-Sen Temsilcisi Muzaffer Bostan, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

GÜBBÜK: “İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE ADAY OLMAYACAĞIM”

MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, toplantıda yaptığı açıklamada, kongrede aday olmayacağını belirterek, şunları söyledi:

“Gençlik yıllarımdan bu tarafa görev istenmez alınır ilkesini kendimize şiar edinerek teşkilatımızın her kademesinde çeşitli görevler yaptım. 2014 yılında İlçe başkanımız istifa ettiğinde yönetim kurulunun en küçüğü olmama rağmen parti büyüklerimiz sen ilçe başkanı olacaksın dediler görevi üstlendim. 2018 yılında Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’ın adaylığının açıklanması ile birlikte yine büyüklerimiz İlçe başkanımız olacaksın dediler görevden kaçmadım. Hepimizin gayretleri ile 2019 yılında yapılan yerel seçimleri kazandık, başta il başkanımız olmak üzere belediye başkanımız ve partimizin yöneticileri ile istişare ederek iş yoğunluğum nedeniyle 2020 yılında yapılan kongrede aday olmak istemediğimi belirttim. Ancak Genel Başkanımızın yerel seçimleri kazanan ilçe başkanları kongrede de aday olacak şeklindeki talimatı üzerine yeniden aday oldum. Yine genel merkezimizin talimatları doğrultusunda bir kongre takvimi açıklandı. Bu takvime göre Anamur İlçe Kongresi’nin 8 Eylül’de yapılması gerekiyordu. İl Başkanımızla, Belediye Başkanımızla ve yönetim kurulu üyelerimizle istişare ederek işlerimin yoğunluğundan dolayı bu kongrede aday olmak istemediğimi belirttim. Hem il Başkanımız, hem belediye başkanımız hem de yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım beraber devam etmemizi istediler ancak daha önce de belirttiğim gibi işlerimizin yoğunluğu nedeniyle yapılacak olan kongrede aday olmama kararı aldım, sağ olsunlar kendileri de anlayışla karşıladılar. Biz İlçe başkanı olmayacağız ancak yine bu teşkilatın bir mensubu olarak gece gündüz demeden partimizin ve davamızın emrinde olmaya devam edeceğiz.”

“BİZİM ADAYIMIZ MEHMET YAYLA’DIR. YÜREĞİ YETEN VARSA BUYURSUN ADAY OLSUN”

Avukat Mehmet Yayla’ya da başarılar dileyen Gübbük, “Aramızdan bir kardeşimiz olan Mehmet Yayla, başkanım siz aday değilseniz ben bu kutlu göreve talibim diyerek adaylığını açıkladı. Kendisini hem tebrik ediyor hem de sonuna kadar destekliyoruz. Yüreği yeten varsa buyursun kongremizde aday olsun ancak bizim adayımız Mehmet Yayla kardeşimizdir bunu da herkes bilsin. Bu güne kadar bizimle beraber partimize ve davamıza hizmet eden yönetim kurulu üyelerimize, belediye başkanımıza, ülkü ocakları başkanımıza, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize ve dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

AVUKAT MEHMET YAYLA: “BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ”

Kongrede aday olduğunu açıklayan Avukat Mehmet Yayla ise bayrağı daha yükseklere taşımak için gece gündüz çalışacağını belirterek şunları söyledi:

“Bugüne kadar teşkilatımızda görev alan başta İlçe Başkanımız Adnan Gübbük’e ve tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah 8 Eylül’de yapılacak olan kongrede İlçe başkanı seçilerek yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Adnan Gübbük başkanımızdan alacağımız bu kutlu bayrağı daha yükseklere taşıyacağız. Akşamın bu saatinde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyor, kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI KILINÇ: “2024’TE HEM ANAMUR’U HEM DE MERSİN’İ KAZANACAĞIZ”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da Adnan Gübbük’e partiye ve davaya verdiği katkılar nedeniyle teşekkür ederek başladığı konuşmasında başkanlığının özveri isteyen bir iş olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“5 yıldır ilçe başkanlığımızı fedakarca yürüten değerli başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Milletvekilliği dönemimden bu yana benim için teşkilat daima ön planda olmuştur. Bizler teşkilatının emrinde vatandaşlarımızın hizmetine koşan insanlarız. Bugüne kadar ne kadar teşkilatımıza bağlı kaldıysak inşallah bundan sonra da teşkilatımızın emrinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve 2024 yılında yapılacak olan seçimlerde hem Anamur Belediyesini yeniden kazanacağız hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne üç hilalli bayrağımızı asacağı. Mehmet kardeşimiz teşkilatımızın tanıdığı sevdiği bir arkadaşımız. Ben 8 Eylül’de gerçekleştireceğimiz kongrede kendisinin kazanacağından hiç şüphe duymuyorum. Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyor, daima destekçisi olduğumu da belirtmek istiyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ