HaberMatik V3.2

logo

Kocamaz’dan adaylık açıklaması

Kocamaz’dan adaylık açıklaması

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, sosyal medyada Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğuna yönelik paylaşımların doğru olmadığını bildirdi.

Kocamaz, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Bazı internet sitelerinde nereden alındığı ve doğru olup olmadığı şahsıma teyit ettirilmeden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğuma dair asılsız bir haber yayınlandı.

Aday olmama yönelik olarak, gerek Genel Merkez Yöneticilerimizden, gerek Milletvekili arkadaşlarımızdan, gerek teşkilatlarımızdan, gerekse de Mersin’in tüm İlçelerinde yaşayan hemşerilerimizden yoğun bir talep olduğu doğrudur.

Her gün Mersin Ofisimize gelen, ya da telefon eden değişik Siyasi Partilerden ve Siyasette çok etkili olan insanlar Mersin’i sahipsiz bırakmamam gerektiğini belirterek, aday olmam yönünde telkinde bulunarak, hatta biraz ısrar biraz da baskı yapmaya çalışarak düşüncelerini ifade ediyor.

Özellikle farklı internet sitelerinde çıkan haber, insanlarımızı daha da heyecanlandırmış olmalı ki, iki telefonum hiç susmadı. Herkes arayıp haberin doğru olup olmadığını soruyor. Ben de en azından bugün için böyle bir kararın olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Ancak insanlarımızı inandırmakta zorlanıyorum. Vatandaşlarımız, sanki benim bir şeyleri kendilerinden gizlediğimi düşünüyor.

Ben şimdi buradan haberi yapan internet sitelerine bir çağrı yapıyor ve haberin kaynağını öğrenmek istiyorum. Henüz benim bile haberimin olmadığı bu haberin kaynağı şu anda herkes tarafından merak ediliyor. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızın İYİ PARTİ Teşkilat Yetkililerimizden ya da şahsımın ağzından duymadıkları haberlere itibar etmemelerini önemle rica ediyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ