HaberMatik V3.2

logo

Kocabıyık, aday adaylığını açıkladı

Kocabıyık, aday adaylığını açıkladı

CHP’li Güven Kocabıyık, Mersin Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Kocabıyık, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Günümüzde siyasi iktidar tarafından uygulanan yanlı ve yanlış politikalar sonucu güzel ülkemizde güvensizlik, belirsizlik ve huzursuzluk ortamının hakim olduğunu gören, yaşayan geleceğimizden endişe duyan, toplumsal duyarlılığı olan bir birey olarak yurttaşlık görevimi yerine getirmek adına 14 Mayıs 2023’te yapılacak genel geçimlerde CHP’den Mersin milletvekili aday adayı başvurumu yaptım.

Önümüzdeki bu seçimlerde; ülke olarak kaybettiğimiz birlik beraberlik, hoşgörü, huzur ve güvenin hakim olduğu yeni bir düzenin Millet İttifakı ortakları tarafından kurulacağına ve Millet İttifakı adayı olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanımız olacağına inancım tamdır.

Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan halkımızın sosyal, kültürel, inanç ve ekonomi alanlarında daha refah daha eşitlikçi daha özgür daha insanca yaşayabilmeleri için kurulacak olan yeni düzene Mersin yerelinde, ülkemiz genelinde sorunları bilen 52 yıllık yaşam tecrübemle 30 yıllık çiftçilik-veteriner hekimlik mesleklerinden edindiğim bilgilerimle katkıda bulunmayı kendime bir görev bir vatan borcu olarak görüyorum.

Atalarımızdan aldığımız bu kutsal vatanımızı daha güzel bir ülke olarak gelecek nesillere aktarmak en büyük amacımdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, köklerini Kuva-yi Milliye’den alan CHP listelerinden milletvekili aday adayı olmak bile benim için bir onurdur.

Çünkü CHP, rantçı değil halkçıdır. Yasakçı değil özgürlükçüdür. Gerici değil ilericidir. İşbirlikçi değil vatanseverdir. Güçlüden değil haklıdan yanadır. Tek adamlıktan değil demokrasiden yanadır. Sömürüden yana değil emekten yanadır. Yandaştan değil ezilenden yanadır.”

Kocabıyık, toplantıya katılan CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, önceki ilçe başkanları ve partililere teşekkür etti.

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz de Kocabıyık’a teşekkür ederek başarılar diledi.

#

SENDE YORUM YAZ