HaberMatik V3.2

logo

Kılınç’tan Türe’ye dava

Kılınç’tan Türe’ye dava

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, belediyenin Güneybahşiş mahallesinde satmayı planladığı araziyle ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle önceki Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye hakaret davası açacağını söyledi.

Kılınç, makamında düzenlediği basın toplantısında, Güneybahşiş mahallesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ortasında yer alan 30 dönümlük 3 hissedarlı bir arazi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağı arazide 3 kardeşin arazileri var. Bu 3 kardeşten ikisi yerlerini satmak istemiyor. Karşılığı olarak yine aynı bölgede bulunan belediyeye ait arazinin takasla verilmesini araştırdık ancak takas konusunun zor olduğunu gördük. Belediyeye ait arazinin satışa çıkarılması, bu kişiler de yapılan ihalede şartlara uyarak, alabilirlerse almalarını istiyoruz.

Anamur’da öyle bir yaygara çıkarıldı ki ‘Hidayet Kılınç, belediyenin arsalarını satıyor, seçim harcaması yapacak, parayı çarçur ediyor’ diye. Bizi hain ilan ettiler. Eski belediye başkanı bana hakaret etmiş. Şimdi dava açıyorum. Eleştirebilir ama bana hakaret edemez. “

“İller Bankası ödeneğinin yüzde 51’i kesilecek”

Meclisten aldığı 20 milyon lira borçlanma yetkisiyle ilgili de açıklama yapan Kılınç, şöyle devam etti:

“Bu yıl içerisinde 2’nci borçlanmayı istedik biz 25 milyon lira borçlandık. Bu 25 milyon liranın 20 milyon lirasını harcadık. Şimdi de 20 milyon lira borçlanma istedik. Peki neden istedik ? Mart ayında asfalt dökmek için kullandığımız bir tanker zift 208 bin lira idi. Temmuz ayında ise bir tanker 365 bin lira. Haftada 2 yada 3 tanker zift kullanıyoruz. Kasım ayına kadar asfalt dökmeyi planlıyoruz. Sadece zifte 13 milyon 800 bin lira ödeyeceğiz.

Bizi eleştirenler, 2018 ağustos ayında belediye başkanına 8 milyon lira, ekim ayında da 4 milyon lira borçlanma yetkisi verilmiş. Yine ekim ayında seçime giderken 4 milyon lira kredi çektiler. Onu da fahiş faiz oranıyla çektiler. Ben göreve geldiğimde uygun faizle yapılandırdım.

Ayrıca, belediyemizden 20 kişi EYT’den emekli oldu. Bunlara toplam 7 milyon lira emekli ikramiyesi ödedik.

Bizim en büyük gelirimiz İller Bankası’ndan gelen paradır. Gelirimizin yüzde 70’ini oluşturur. Geçen ay gelen paranın yüzde 51’i Ağustos ayında gelmeyecek.

Lütfü Özdemir Spor Kompleksi

Kalınören mahallesinde bulunan Lütfü Özdemir Spor Kompleksi’nin kiraya verilme sürecini de anlatan Kılınç, şunları kaydetti:

“Önceki işletmecisi mevcut Kalınören Muhtarının artık işletemeyeceğini ifade etmesi üzerine 2 kez ihale yaptık fakat talep olmadı. Bize ulaşan ve 10 yıl kiralama ile verilirse orada ona göre yatırımlar yapmak istediklerini bize ileten işletmecilere kiraya vermeyi düşündük. Biz de bakıp araştırdık daha önceden örnekleri var. Tekrar ihaleye çıkartarak verdik çürümeye bırakmak istemedik, mezbelelik olsun istemedik. 3 tane bekçi koysak bize aylık maliyeti 80 bin liraydı bizde kiraya vermeyi daha uygun bulduk.”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options