HaberMatik V3.2

logo

Kılınç: “Anamur’da asfaltsız yol bırakmayacağız”

Kılınç: “Anamur’da asfaltsız yol bırakmayacağız”

Anamur Belediye Başkanlığı 2023 yılının ilk asfalt çalışmasını Demirören Mahallesi’nde gerçekleştirerek asfalt sezonuna start verdi.

Anamur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kış mevsiminde zemin hazırlığı çalışmaları tamamlanan yollarda asfalt dökümü başlatıldı. Sezonun ilk asfaltının döküldüğü Demirören Mahallesi’nde çalışmaları inceleyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç mahalle sakinlerine hayırlı olsun dileklerini ileterek, 21. Yüzyılın Anamur’unda asfaltsız yol bırakmayacağız dedi.

Anamur Belediyesi’nin geçtiğimiz 3 yılda 600 km’nin üzerinde asfalt döktüğünü belirten Başkan Kılınç, 2023 yılında asfalt dökümünü arttıracaklarını ifade etti. 2023 yılı için 300 km asfalt dökmeyi planladıklarını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, asfalt döküm ekibinin işlerini kolaylaştırmak ve sezon süresince daha çok asfalt dökebilmek için 5 adet iş makinesi ve kamyon kiraladıklarını söyledi.

Demirören Mahallesi’ne yaklaşık 50 km asfalt döküleceğini belirten Başkan Kılınç: “Havaların düzelmesi ile birlikte kış mevsiminde zemin hazırlığı yaptığımız yolların asfalt dökümünü bugün başlatıyoruz. 2023 yılı için Demirören Mahallemize yaklaşık 50 km asfalt dökeceğiz. Ayrıca bu sezon toplamda 300 km asfalt dökümü planlıyoruz. Bunun için ekip sayımızı arttırdık, ayrıca 5 tane iş makinesi ve araç kiraladık. İnşallah 2023 yılında gece gündüz asfalt dökerek 21. yüzyılın Anamur’unda asfaltsız yol bırakmayacağız” dedi.

Mahalle sakinleri yapılan yol çalışmaları nedeniyle Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür ederek asfalt çalışmalarının kazasız belasız sonlanmasını temenni ederek kurban kestiler.

#

SENDE YORUM YAZ