logo

Kılınç : “2021 Anamur’un atılım yılı olacak”

Kılınç : “2021 Anamur’un  atılım yılı olacak”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, çalışmalara hız vereceklerini belirterek,  2021’in Anamur için atılım yılı olacağını söyledi.

Kılınç, makamında düzenlediği basın toplantısında 22 aylık görev süresinde gerçekleştirdiği çalışmaları ve bu yıl yapılacak yatırımları anlattı.

Anamur Belediyesi’nin teknik açıdan bütün eksiklerini giderdiklerini anlatan Kılınç, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde büyük borçları olan, makine parkı çok zayıf bir belediye ile karşılaştık. Sıkı tasarruf tedbirleri uyguladık, icraya verilen borçları yeniden yapılandırdık. Gelir gider dengemizi sil baştan oluşturduk ve çok şükür bugün kendi taşını kendi ocağında üreten, kendi asfaltını kendi asfalt şantiyesinde üreten, traktörünü bile kiralayan bir belediyeden onlarca aracı satın alıp kendi envanterine dâhil edebilen bir belediyeye dönüştürdük. Şu anda birçok il belediyesinin bile sahip olmadığı imkânlara sahip olan bir belediyemiz var. Artık büyük yatırımları ve büyük hizmetleri hayata geçirebilecek bir belediyemiz var.’’

Belediye bünyesinde kurulan asfalt şantiyesi ve taş ocağı sayesinde asfalt maliyetini yarı yarıya düşürdüklerini ifade eden Başkan Kılınç 2020 yılında 150 kilometrenin üzerinde asfalt döktüklerini, dökülen asfaltın en az 25 yıl dayanması için alt yapı çalışmalarına çok önem verdiklerini belirtti.

“Ankara’daki kurumlarla diyalog halindeyim”

Kurumlararası iş birliğinin sağlanabilmesi için iki kurumun temsilcisinin birbiri ile iyi ilişkiler kurması gerektiğini ifade eden Kılınç, şöyle devam etti:

“Her ay mutlaka Ankara’ya giderek kurumları bizzat ziyaret ediyorum. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz ziyarette asfaltın hammaddesi olan 500 ton bitüm sözü aldık. Bunu ücretsiz tahsis ettireceğiz. Biliyorsunuz Anamur’a doğalgaz sözümüz var. Botaş Genel Müdürlüğü temmuz ayında güzergâh projesi ihalesi yapmıştı. Şu anda doğalgazın depolama noktası ve güzergahla ilgili proje çalışması tamamlandı. Yakın zamanda çalışmalara başlanacak ve Anamur doğalgaza kavuşacak. Her Ankara ziyaretimde mutlaka Botaş Genel Müdürümüzü ziyaret eder ve çalışmalarla ilgili bilgi alırım. Dragon çayının ıslahı ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyoruz, ihalesi tamamlandı, biz de ödenek çıkartılması konusunda ısrarcı olduk ve ödeneği çıkarttık. İnşallah kısa zamanda çalışmalara başlanacak ve ilçemize yakışır bir alan haline gelecek. Anamur Limanı ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun yanında Anamur İçme Suyu Projesi ile ilgili mutlaka her gittiğimde görüştüğüm kurumlar var. Sorumluluk alanımıza girsin girmesin Anamur’u ilgilendiren her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz.’’

Güneş Enerjisi Santrali kurulacak

Belediyenin kendi elektriğini üretmesi için bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Kılınç, “Yakın zamanda Anamur Güneş Enerjisi Santrali’ni hayata geçiriyoruz. Şehit Atanurbal Pazaryeri üzerine kurmayı planladığımız GES ile Anamur Belediyesi’ni elektrik faturalarından kurtaracağız. Proje yapım ihalesine 1 hafta içerisinde çıkacağız inşallah’’ dedi.

Anamur Evleri inşaatı yeniden ihale edilecek

Yıllardır sonlandırılamayan Anamur Evleri projesi hakkında bilgi veren Başkan Kılınç, “İlçemizin ve belediyemizin kanayan yarası haline gelen inşaatın önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz. Şu anda bu binada yapılan inşaat çalışmalarının ve arsanın güncel değerinin belirlenmesi ve buradan vatandaşlarımızın satın aldığı dairelerin değerinin belirlenmesi için bir çalışma yapılıyor. Sonuç ortaya çıkar çıkmaz yeniden ihaleye çıkarak hem bu inşaatı tamamlamayı hem de buradan daire satın alan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeyi düşünüyoruz” dedi.

“Anamur Devlet Hastanesi’nin bölge hastanesi olması için çalışıyoruz”

Anamur Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesinin arttırılarak bölge hastanesi olmasını sağlamak üzere ilgili kurumlarla görüşmeler yaptıklarını belirten Kılınç, “Hastane bitişiğinde bulunan Fatih İlkokulu’nun bulunduğu arsa hastanemize tahsis ediliyor. Biz de okulumuza Ergenekon Parkı’nın bulunduğu arsayı tahsis ettik. İnşallah hastanemizin yatak kapasitesi arttırılınca vatandaşlarımız anjiyo olmak için bile Antalya yada Mersin’e gitmek zorunda kalmayacak’’ dedi.

Anamur Belediye Başkanı olarak 25-30 yıllık siyasi ve bürokratik ilişkilerini Anamur’un gelişmesi için kullanacağını belirten Başkan Hidayet Kılınç, 2021 yılının Anamur’un atılım yapacağı yıl olacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ