logo

Gökyüzü Kartalı Ferhat’a Kanat Ol Anamur

Gökyüzü Kartalı Ferhat’a Kanat Ol Anamur

Anamur’da Ferhat Erol adına destek kampanyasında öncülük eden T.B –SEN Anamur İlçe Başkanı Nihat Genç  başta olmak üzere 63 dernekten oluşan Kulüp, Odalar, Sendikalar, Muhtarlardan oluşan çalıştay  ve  Gönüllü Bilge Harput, Semra Soybay, Fatoş Dönmez, Begüm Balcı, A.D.D.ve Gülçin, Gökçin hanımların ve daha birçok isimsiz kahramanlarla Anamur’u Ulusal ve Uluslar arası havacılık camiasında adını gökyüzüne yazdıran Ferhat Erol için başlatılan kampanya duyarlı Anamur halkı sayesinde meyve vermeye devam ediyor.

16 yaşında genç Pilot Ferhat Erol önümüzdeki 4-6 Haziranda Alanya’da Avrupa hedef şampiyonasına, 11-13 Haziran Bingöl de Türkiye hedef şampiyonasına, 16-18- Haziran Hatay Samandağ’da Türkiye hedef şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Konu ile ilgili gazetemize Platform adına açıklama yapan Anamur’u Ulusal ve Uluslar arası havacılık camiasında adını gökyüzüne her platformda tanıtan Ferhat Erol’un Yamaç paraşütü eğitmeni Süleyman Solak açıklamasında, “Anamur’umuzun yetiştirdiği genç yamaç paraşütçü Ferhat Erol’a bugüne kadar ve bundan sonra yapılacak destekler için teşekkür ediyorum. Sporcumuza destek olmak için var gücü ile çalışan gökyüzü sevdalılarından oluşan iyiliği yayma hareketinin unutulmuş yardımlaşma kültürümüzü tekrar hayata geçirmek üzere ilçemizde bulunan derneklerin oluşturduğu Anamur Sivil Toplum Platformu çalıştayı başkanı Nihat Genç tarafından başlatılan kampanya duyarlı Anamur halkı sayesinde son aşamaya geldi.

Tarafımdan 3 yıl önce başlattığımız eğitim uçuşlarımızda ilçeye 40 YP pilotu 3 hava sporları kulübü kazandırmayı başardık. Ören antik kentinde yapılan ilk test uçuşunda Anamur’un bu tepesinin Uluslar arası havacılık camiasında yerini alarak tescillenmeyi hak kazandık. “ Ülkemizden ve yurt dışı olmak üzere ilçemize bu bölgeye gelen birçok uçuşlar yapan sporcularımız doyumsuz tarihi eserlerimizi gökyüzünden seyredilen sahilimizle denizimizle kumumuzla ender yerlerden biri olan Anamur 2019 yılında Türkiye Hava Sporları tarafından Yamaç paraşütü hedef şampiyonası ve Türkiye Dron şampiyonası düzenlenerek federasyonun ve FAİ (Uluslar arası Havacılık Federasyonunun) dikkatini çekerek bu teakofun uluslar arası standartlara kavuşturulması istenmişti. Bununla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde yerel yönetimimizin sahiplenmesi ile ilçemiz spor turizminde Fethiye, Ölüdeniz Babadağ’da olduğu gibi ücrete tabi misafir yolcu uçuşları otel konaklamaları, çadır, kamplar, tarihi eser mağara yayla gezileri ile ilçemizde yeni istihdam alanları hayata geçirilmesi planlanmıştır diyerek sözlerine şöyle devam eden Solak, “ Anamur Havacılık Yüksek Okulunun kurulması yönünde çalışmaların planlanması ilçemiz ülkemizin en önde gelen havacılık bölgesi olması içten bile  değildir.16 yaşındaki Pilotumuz Ferhat Erol başarıdan başarıya koştuğunun altını çizen Solak; sözlerinin devamında 4-6 Haziranda Alanya’da  Avrupa hedef şampiyonasına 11-13 Haziran Bingöl de Türkiye hedef şampiyonasına, 16-18- Haziran Hatay Samandağ’da Türkiye hedef şampiyonasına katılacak genç sporcumuz Ferhat Erol  bu platformda kendi yaşıtlarına örnek bir sporcudur. Haydi Anamur,  Gökyüzü kartalına sahip çık ki;  Ferhat Erol’un  bu  başarısı bütün gençlere örnek olsun.  Erol’umuz  bu platform adına sembol isim olarak  ilçemizdeki gençlerimize örnek olarak gençlerimizi güneş ile buluşmasını sağlamasında adım olsun. Gençlerimiz adına genç sporcumuzun kanadı olalım. Sizin kanadınız altında gökyüzünde özgürce uçmasına son bir kez daha vesile olalım hem Ferhat hemde diğer gençlerimize vesile olalım. Bu kampanyamıza bu güne kadar ve bundan sonra Ferhat Erol’a yapılan desteklerle aydınlık Türkiye’nin aydın nesillerini hep beraber sizlerle birlikte uçuralım Bu kapsamda şampiyonada Anamur’u ve Türkiye’yi temsil edecek öğrencimiz Ferhat Erol’a  son bir omuz vermek isteyenlerin Ziraat Bankası Anamur Şubesi’nde oluşturulan Ferhat Erol’a ait TR77 0001 0002 0896 4728 1350 01 numaralı hesaba bağış yapmalarını rica ediyorum”.Dedi.

#

SENDE YORUM YAZ