logo

Kahvecioğlu’ndan Engelliler Günü açıklaması

Kahvecioğlu’ndan Engelliler Günü açıklaması

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Kahvecioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğumuz gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif olarak yer alabilen engellilerimizin kimseye muhtaç olmadan bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için, her alanda duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir.

Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır.

Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Engelli insanlarımıza saygı, tüm insanlığa saygıdır. Asıl engelliler karşılarına çıkan engelleri geçemeyenlerdir. Unutmayalım ki; her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır.

Asıl engelliler bunları düşünmeden, bu günün engellilerini görmeyen veya görmezden gelenlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Anamur İYİ ailemiz ve şahsım adına tüm vatandaşlarımızı, engellilerimiz konusunda daha fazla duyarlı olmaya çağırırken,3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Gününün, engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılmasına vesile olmasını diler, sadece bu tür özel günlerde değil, her zaman ve her şartta engelli vatandaşlarımızın yanında olacağımızın sözünü veriyoruz.

Bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine selam, saygı ve sevgilerimizle engelsiz bir dünya diliyoruz.”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ