HaberMatik V3.2

logo

İYİ Parti’nin Mersin adayı merak ediliyor

İYİ Parti’nin Mersin adayı merak ediliyor

Yerel seçimler yaklaşırken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi isimlerin yarışacağı merak konusu oluyor.

2019’daki seçim, Cumhur İttifakı’nın aday gösterdiği Hamit Tuna’ya 43 bin fark atan CHP’nin adayı Vahap Seçer’in galibiyetiyle sonuçlanmıştı. O tarihte belediye başkanı olan İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz ise başvuruda yaşanan sorun nedeniyle aday olamamıştı.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İzmir adayını açıklaması ve önümüzdeki yerel seçime ittifaksız gireceklerine yönelik sinyaller vermesiyle parti kulisleri hareketlendi.

İttifak yapılmadığı takdirde seçim yarışının çekişmeli geçmesi beklenen illerden olan Mersin’de İYİ Parti’nin hangi ismi aday göstereceği merak edilirken, bazı izimler öne çıkıyor.

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 14 Mayıs seçiminde Mersin Milletvekili seçildi. Kocamaz, ilçe ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, birlik beraberlik içerisinde çalışarak Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak istediklerini vurguluyor.

2009-2019 arasında 2 dönem Anamur Belediye Başkanlığı görevini yapan İYİ Parti GİK Üyesi Mehmet Türe’nin de adaylık için ismi geçiyor. İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde partiye katılan ilk belediye başkanı olan Türe, 14 mayıs seçiminde 10. sıra milletvekili adayı gösterilmişti. Mersin’de İYİ Parti’nin tanınmış isimlerinden olan Türe, parti tabanı ve halkın talebi doğrultusunda hareket edeceğinin sinyallerini veriyor.

İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için konuşulan bir başka isim ise Behiç Çelik. 2 dönem milletvekilliği yapan Çelik’in adı da adaylık için geçiyor.

#

SENDE YORUM YAZ