HaberMatik V3.2

logo

İYİ Parti, yerel seçim startını 26 Ağustos’ta verecek

İYİ Parti, yerel seçim startını 26 Ağustos’ta verecek

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, yerel seçim startını 26 Ağustos günü, büyük Afyon’da yapacakları toplantıda Türkiye’ye ilan edeceklerini söyledi.

“YEREL VE GENEL İKTİDARCA ENGELLENDİK”

Kocamaz, partisinin Mersin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, seçimde İYİ Parti’nin Mersin’de ki başarısızlığının nedeninin yerel ve genel iktidarca engellenmesi olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

Kocamaz, “Mersin’de beklediğimizi bulamadık. Neden çünkü bir tarafta koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm imkanlarını kullanan bir genel iktidar diğer tarafta da yerelde büyük belediyeler CHP’de diğer belediyelerde MHP’de. İyi Parti’nin hiçbir belediyesi yok. Ve biz bu şartlarda hep birlikte gösterdiğimiz gayret ile ancak bu kadar bir netice alabildik. Yani her yerel iktidar hem genel iktidar ile mücadele ettik.

Dolayısıyla İyi Parti’nin burada başarılı olmaması için hem yerel belediyeler hem genel iktidar elinden gelen her şeyi yaptı. Ama biz İYİ Partililer olarak cesur yürekliler olarak hiçbir zaman hiç kimseye boyun eğmeyecek, mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

8,5 TL İLAN ETTİKLERİ BUĞDAY PİYASADA 6,5 TL

Kocamaz, Mersin’in bir tarım memleket olduğunu ancak bugünkü durumdan memnun olmadığını ifade eder, şöyle devam etti:

“Ankara’da her gün değişik bölgelerden bizi arayıp şikayet ediyor. Üreticiyi tüccara boğduruyorlar” diyen kocamaz, “8,5 TL’ye ilan ettikleri buğday piyasada 5-6 TL. Şimdi mısır hasadı geldi. Halen fiyat açıklanmadı. Ve maalesef çiftçinin 7 TL’ye mal ettiği mısıra piyasada 4,5 TL veriliyor.

Bu iktidar geldiği günden buyana tarımı, hayvancılığı bitirmek için elinden ne gelirse yaptı. Ve bugün insanlar çiftçilik yapmak istemiyor. Üretici çiftçilerin yaş ortalaması 45’İn üzerine çıktı. Gençler tarımla uğraşmak istemiyor. Çünkü orada gelecek görmüyor. Babaları evlatlarını tarlada çalıştıramıyor.”

DEMOGRAFİK YAPI BOZULUYOR

Suriyeliler konusunda da açıklamada bulunan Kocamaz, “Memleket nereden nereye geldi. Beka diye milleti aldatmaya çalışanlar, ülkeyi soktukları durumda bekanın ne olduğunu inşallah ne demek olduğunu görür, yarınlarda bu ülkeyi çok kötü günler bekliyor. Bu ülkenin demografik yapısı her geçen gün Türk milleti adına geriye gidiyor. Suriyeli kadınların doğurduğu çocuk ortalaması 5,5. Bizim insanlarımızın ise yaklaşık 1,3. Onlar 15’inde, bizim kızlar 29’unda evleniyor. Atatürk bugünleri görüp, ‘Ülkeyi yönetenler gaflet, dalalet, delalet içinde bulunabilirler’ demiş. Bugün o günleri yaşıyoruz” dedi.

“MERSİN’E SEÇİMDEN ÖNCE VERİLEN SÖZLER SEÇİMDEN SONRA UNUTULUYOR”

TBMM’de, Mersin ile ilgili iktidarın bakış açısını, verdiği sözleri yerine getirmediğini her fırsatta dile getirdiğini ve hesap sorduğunu vurgulayan Kocamaz, “Milletimizin çektiği sıkıntıları dile getirmeye devam edeceğiz. Çeşmeli otoyolu bir an ön evvel yapılmadığı takdirde millet bu çileyi çekmeye devam edecek. Mersin’den Silifke’ye 80 km’yi 5 saatte kat edebiliyorsunuz. Her seçim dönemi söz veriliyor ama seçim bitiyor yoldan kazma kürek iş makineleri geri çekiliyor.

Ankara’da o yolu yapan müteahhit ile bir araya geldik, kendisi söyledi. İnşaat durmuş dedim, ‘ödenek yok’ dedi. Yani seçim zamanı milletin gözünü boyamak için birkaç makine indirip kazı yapıyorlar ama seçim bitiyor her şey geri çekiliyor. Bu Mersinliye yapılacak en büyük hakarettir. Mersinli’yi maalesef aptal yerine koyuyorlar. Ve yine de bu Mersinli gidiyor bunlar oy veriyorlar, onu da anlamak mümkün değil. Bu kadar eksiğe, hakarete rağmen insanlar oy vermekte herhangi bir bahis görmüyorsa bizim yapacak başka bir şey yok, biz ancak milletin sıkıntılarını muhalefet milletvekili olarak dile getiririz.

Maalesef Türkiye’de demokrasi yanlış algılanıyor. Sayı bizde çoğunluk bizde diyerek haklı tekliflere karşı çıkılmamalı. İşte ülke neden bugün bu sıkıntıları çekiyor, bu işin özü bu” diye konuştu.

“TROLLER BİZE SALDIRIYOR”

Sosyal medyada saldırıya uğradığını ifade eden Kocamaz, şöyle devam etti:

“Otoyolun yapılmasını, havalimanının bir an önce açılmasını istiyoruz. Bu havalimanının 4 defa ihalesi yapıldı 7 defa da açılacağı tarih ilan edildi. Biz bunları söyleyince iktidar yanlıları, troller devreye giriyor, saldırıyorlar.

Büyükşehir’in ve yerel belediyelerin trolleri saldırıyor, ‘sen ne yaptın ki’, yalan, yanlış, iftira, hakaret gırla gidiyor. Ama şunu herkes bilsin ki Burhanettin Kocamaz 25 yılda yıkılmadı, bundan sonra da yıkılmayacak.”

“KENDİNE GÜVENEN ADAY OLSUN”

Yerel yönetimlerde vara güçleri ile çalışacaklarını ve iyi belediyecilik anlayışını Mersin’in tamamına yayacaklarını belirten Kocamaz, “Aday adayları belli olduktan sonra genel merkez tarafından anketler, alan araştırmaları yapılacak, bunların içerisinde en fazla oyu kim alabilecekse, ipi kim göğüsleyecekse İYİ Parti’nin adayı o olacak. Peşin hükümle verilmiş şahıslar üzerinden bir kararımız yok. Partinin bu kararı Türkiye geneli için geçerli. Bu mücadelenin startını da 26 Ağustos günü, büyük taarruzun başladığı Afyon’da yapacağımız toplantı ile Türkiye’ye ilan edeceğiz” dedi. 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ