HaberMatik V3.2

logo

İmam Hatip Lisesinde Mevlid-i Nebi programı yapıldı Mescid törenle açıldı

İmam Hatip Lisesinde Mevlid-i Nebi programı yapıldı Mescid törenle açıldı

İş insanı Mehmet İbret tarafından okula yaptırılan Kız ve Erkek mescidinin açılışı Kaymakam Bilal Bozdemir ve Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından katılımcılarla birlikte kurdelesi kesildi. İlk akşam namaz kılındı.

Anamur Müftülüğü ve Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin işbirliği ile hazırlanan Mevlid-i Nebi Programı Anadolu İmam Hatip Lisesinin okul bahçesinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa Kaymakam Bilal Bozdemir Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  Milli Eğitim müdürü İlyas Mercan, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Okul müdürü Nadi Öztürk,   okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretenleri Mustafa İsmet Keskin, Fatma Özdemir, ve Meslek Dersleri Öğretmeni Sabriye Yılmaz,    S.T.K temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve çok sayıda önemli isimler ve halk katılım sağladı.

 Program öncesi Okulun içini gezen protokol ve katılımcılar İş İnsanı Mehmet İbret tarafından okula yaptırılan Kız ve Erkek bölümlerinden oluşan  mescidin  açılış kurdelesi Kaymakam Bilal Bozdemir Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  ve katılımcılarla birlikte kesildi.  Açılışı yapılan mescidde akşam namazını kılan katılımcılar aynı  katta  bulunan Filiz SEKİ tarafından  yaptırılan Okul Kütüphanesinide gezdiler.

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin Okul öğretmenleri ve öğrenci işbirliği ile hazırlanan programın açılış konuşmasını okul müdürü Nadi Öztürk yaptı. Öztürk konuşmasında, “  Okulumuz Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Anamur Müftülüğü işbirliği ile hazırlanan Mevlid-i Nebi Programımıza  katılan  Kaymakamımız Bilal Bozdemir’e Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç,a  Milli Eğitim müdürümüz İlyas Mercan ‘a İlçe Müftümüz Mehmet Fidan’a bizleri burada yalnız bırakmayan değerli katılımcılara öğretmen  öğrenci ve velilerimize  ve özellikle İlçemizin hayırsever iş adamlarından okul mescidimizi yaptıran ve Ramazan ayı boyunca yatılı öğrencilerimize iftar veren Mehmet İBRET Bey’e ve okulumuza katkıda bulunan diğer yardımseverlere okulumuz adına çok teşekkür ederim ”Dedi.

Okul Müdürü Nadi Öztürk’ün konuşmasının ardından devam eden programda öğrencilerin gösterileri kuran-ı kerim tilaveti sine vizyon gösterisi peygamber efendimizin hayatı, çizgilerle 40 hadis sunumu, ilahiler ve şiirler ile devam etti.   Öğretmen ve öğrenciler tarafından titizlikle hazırlanan programın devamında Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesine katkıda bulunanlara plaketlerini Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç takdim etti.

 Etkinlikte  Okul öğrencilerinden derece girenler hediye çekleri verilirken,  Programın sonunda katılımcılarla birlikte günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından etkinlik son buldu.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options