HaberMatik V3.2

logo

 Hüseyin İbret ekibini açıkladı çalışmalara başladı

 Hüseyin İbret ekibini açıkladı çalışmalara başladı

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hüseyin İbret Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklamasını ardından Anamur yerel basın temsilcileri Albatros Kahvaltı Salonu’nda bir araya gelerek seçime girecek yönetim kurulu listesini basına tanıttı.

Hüseyin İbret’in başkan adayı olduğu yönetim kurulu; Hasan Ali Irmak, Ahmet Toprak, Figen Yayla Demirhan ve Salih Akbacı‘dan oluştu. Denetim kurulunda ise Mehmet Duman ve Öznur Şenkal yer aldı.

 İbret Adaylığı ile ilgili çıkarılan dedikodulara da cevap verdi. “Bir söylentiye göre “Kooperatif başkanı seçilirsem kooperatifte çalışan personeli işten çıkartacağım söyleniyor. Bu tamamen gerçek dışıdır. Mevcutta kooperatifte çalışan tüm personel işine aynen devam edecek.” Dedi.

Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla istişare ederek ortak kararlar alacağının altını çizen İbret, “ben değil, Biz varız. Alacağımız kararlarda ortak akıl ile hareket edeceğiz. Hatta sadece ben değil yönetim kurulu arkadaşlarım da esnaf arkadaşlarını getirerek, kredi için şartları uyuyorsa kredi verebilecekler. İfadesini kullandı.

  Aday İbret  Basın mensuplarının Mevcut Başkanın yönetiminde ve İkinci Başkan görevinde iken neden ayrılarak aday oldunuz ? sorusuna; Şöyle cevap verdi, “Bazı konularda fikir ayrılığı oldu aramızda. Fikir ayrılığı derken en önemlisi; örneğin bir esnafımıza Kredi vereceğiz. Esnafımız aracını ipotek göstermek istiyor. Ama Aracı 5 yaşın üstünde ise ipotek kabul edilmiyor..! tüzükte böyle bir şey yok..! yani yaş şartı yok. Örneğin esnaf 100 bin lira kredi istiyor ipotek vermek istediği aracı 250 bin lira değerinde ama araç 8-10 yaşın üstünde olduğu için ipotek kabul edilmiyor.biz bu hatayı düzelteceğiz. İpotekin amacı verilen krediyi her hangi sıkıntıda ipotek edilen araçtan veya taşınmazdan o paraya çevirerek tahsil etmektir buna uygunsa ipotek alacağız ve krediden yararlandıracağız. Bizim amacımız esnafa destek olmak adı üzerinde Esnafa kefil bir kuruluşuz biz. Esnafa kolaylık sunmak en büyük görevimiz.

Ayrıca ipotek alırken de alınan krediyi karşılayan bir ipotek yeterlidir. Yani 100 bin lira kredi aldı 200 bin liralık aracını ipotek verecek, bu esnafa ayrıca kefil istemek veya evini ipotek istemeye gerek yok biz esnafımıza kredi verirken kolaylık sağlayacağız.” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options