HaberMatik V3.2

logo

Hal Kompleksi için çalışmalar başladı

Hal Kompleksi için çalışmalar başladı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Anamur Koordinatörü Erdal Karan, Kalınören mahallesinde inşa edilecek Yeni Hal Kompleksi için çalışmaların başladığını söyledi.

Anamur Hal Kompleksi’nin 153 dönüm alan üzerine inşa edileceğini ve 163 adet dükkândan oluşacağını ifade eden Karan, şunları söyledi:

“Anamur Hali 1955 yılında yapıldı ve artık yeni bir hal kompleksine ihtiyaç var. Proje hazırdı ancak yer tahsisi için 3 buçuk yıldır bekliyorduk. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna ve ekibinin girişimleri sonucu yer tahsisi yapıldı. Oda Başkanı Mehmet Tuna’nın şahsında tüm yönetimine teşekkür ederim.
O dönemde 57 milyon liraya mal olacaktı, bu günkü maliyeti 440 milyonu bulacak. Bu para hepimizin cebinden çıkıyor, yazık değil mi. Bunu Anamur halkının bilmesini istiyorum.”

Anamur’un katma değeri yüksek tarımsal ürünler üreten bir ilçe olduğunu vurgulayan Karan, şöyle devam etti:

“20 bin dönümde çilek, 35 bin dönümde muz üretimi yapıyoruz. Ülke ekonomisine katkımız yüksek. Muz ve çilek üretiminin yanı sıra her geçen yıl artan tropikal meyve çeşitliliği ile adından söz ettiren bir ilçe olarak, merdiven altı paketlemeden kurtulup modern bir hal kompleksine ihtiyacımız var. Talebimiz doğrultusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden tarafımıza 152 bin 578 dekarlık alan tahsis edildi. Avan projesini zaten hazırlamıştık. Kalınören Hal Kompleksi’nde, sandık depolama alanı, ticari alan, idari binalar yapılacak. Anamur’a yakışır, ihtiyacını karşılayacak modern bir hal yapacağız. Yaklaşık 5 buçuk ay hafriyat işi sürecek. Akabinde hemen üst yapıya geçeceğiz.”

#

SENDE YORUM YAZ