logo

Gümüş’ten tedbir uyarısı

Gümüş’ten tedbir uyarısı

Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, tarım faaliyetinde bulunanlara Coronavirüs tedbirlerine uyma ve belgelerini yanlarında bulundurma çağrısı yaptı.

Gümüş, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs salgını ile toplum olarak bilmekteyiz ki hepimizin başı dertte. Koronavirüsle mücadelemiz hem bireysel hem de tolumsal olmalı. Hep birlikte Koronavirüs’e karşı seferberlik ilan etmeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlığımızın ve Kaymakamlığımızın almış olduğu tedbirlere harfiyen uymalıyız. Keşke tedbir alsaydık demeden önce, acı kayıplar vermeden önce, yakınlarınızı ve sevdiklerimizi bir bir kaybetmeden önce gerekli tedbirleri almak zorundayız. İnsan hayatındaki keşkelerin hiçbir işe yaramadığını hepimiz acı tecrübelerle çok iyi biliyoruz.

Değerli üreticilerimiz.

Korona virüs salgınından dolayı üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım ve orman gibi genelgede yer alan sektörler kısıtlamanın dışındadır. Tarımla uğraşan üreticilerimiz lütfen tarımsal belgelerini yanlarında bulundursunlar. Koronaviriüs tedbirleri ile ilgili detaylı bilgileri odamızdan alabilirsiniz. Üreticilerimizin güvenlik güçlerimizin denetimlerine yardımcı olunacağına güvenimiz tamdır. Bakanlığımızın ve kaymakamlığımızın almış olduğu tedbirlere uymazsak daha ağır tedbirlerle karşı karşıya kalabiliriz.

Unutmayalım, kurallara uymak vatandaşlık görevidir.”

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ