HaberMatik V3.2

logo

Garip Ailesi’nin gurur günü

Garip Ailesi’nin gurur günü

Anamur Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muharrem Garip, oğlu Serhat Garip’i vatani görevine uğurladı.

Hatice – Muharrem Garip çiftinin oğlu Serhat Garip’in vatani görevine başlayacak olması dolayısıyla asker kınası etkinliği gerçekleştirildi.

Burhanettin Kocamaz Tesisleri’ndeki etkinliğe, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Belediye Meclisi Üyesi Kazım Kılıç, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, iş insanları, STK temsilcileri, Garip ailesinin yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Emekli İmam Hatip Mehmet Gümüş, etkinlikte Kur’an okuyup dua yaptırdı. Daha sonra asker kınası yakıldı. Etkinliğe katılanlar, davul zurna eşliğinde halay çekip oyunlar oynadı.

Anamur Gündem Gazetesi Sahibi Muharrem Garip, etkinlikte yaptığı konuşmada, vatan nöbeti için oğlu Serhat Garip’i peygamber ocağına göndermenin sevinç ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için başta Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç olmak üzere sizlere çok teşekkür ederiz. Katılımınızla bizleri onurlandırdınız. Her aileye böyle güzel ve anlamlı günlerin nasip olmasını temenni ederiz. Oğlumuza tüm askerlerimize görevlerini kazasız belasız tamamlayarak ailelerine kavuşmalarını dileriz” dedi.

Serhat Garip, etkinliğin ardından bugün, ailesi ve yakınlarıyla vedalaşarak, birliğine katılmak üzere Kayseri’ye hareket etti.

#

SENDE YORUM YAZ