HaberMatik V3.2

logo

Fizyoterapia Anamur açıldı

Fizyoterapia Anamur açıldı

Fizyoterapia Anamur Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi törenle açıldı.

Fizyoterapistler Hülya Bal ve Havva Yalavaç ile Diyetisyen Ebru Kara tarafından Sağlık Mah. Fahri Görgülü Cad. Soydemir Apt. No: 49/10 (Konya Spot Karşısı) adresinde hizmete açılan merkezin açılışına Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan Poçulu, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, MHP Anamur İlçe Başkanı Mehmet Yayla, Saadet Partisi Anamur İlçe Başkanı Menderes Bora, CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ile çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, açılışta yaptığı konuşmada, kadın girişimcilerin sayısının çoğalması gerektiğini belirterek, “Kendilerini ve destekleyen ailelerini tebrik ediyorum. Bu tür yerlerin açılması gelişmekte olan Anamur için çok önemlidir. İlçemiz son yıllarda okuyan gençlerin doğup büyüdüğü ilçede çalışma hayatına atılmasıyla önemli gelişim gösterdi. Bu da bizleri memnun ediyor. Bu işyerinin halk sağlığına katkıları olacak. Özellikle toplumun önemli bir sorunu haline gelen obeziteyi tedavi edecekleri için kendilerine teşekkür ederim. Başarılar ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Fizyoterapist Hülya Bal da açılışta yaptığı konuşmada “Geldiğiniz ve bizimle heyecanımızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Hepinizi sağlıklı yaşam merkezimize bekliyoruz. Arkamda duran aileme de teşekkür ederim” dedi.

Fizyoterapist Havva Yalavaç ise “5 yıl boyunca kazandığım deneyim ve donanımla ekip arkadaşlarımla birlikte halkımıza hizmet etmenin yanı sıra bir kadın sağlığı fizyoterapisti olarak ‘kadının sağlığı ve mutluluğu toplumun sağlığı ve mutluluğudur’ mottosuyla çıktığımız bu yolda temel ilkemiz doğup büyüdüğümüz topraklara hizmet vermektir. Geldiğiniz için ayrı ayrı hepinize çok teşekkür ederim. Her zaman yanımda olan eşime ve aileme teşekkür ederim” diye konuştu.

Diyetisyen Ebru Kara da lisans eğitimini dereceyle bitirdikten sonra 5 yıl boyunca çeşitli kurumlarda hizmet verdiğini belirterek, “Bu çalışmalarımı sürdürürken Anamur’a dönerek kendi memleketime de hizmet etmek istedim. Yemenin mutlulukla bir ilişkisi var ama sağlıklı yediğimizde de sağlıkla ilişkisi olduğunu Anamur halkına anlatmak istedim. Anamur’da diyet yapmak tabu haline gelmiş, sabit diyet listelerinden korkuluyor. Burada dinamik, çalışkan ekip arkadaşlarımla birlikte Ata’mın söylediği gibi çalışkan Türk gençliği olarak sağlıklı bir halk için hizmet vereceğiz. Destek veren aileme ve katılımınız için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek kurdele kesildi ve açılış yapıldı. Davetlilere ikramlarda bulunuldu.

VERİLEN HİZMETLER

Fizyoterapia Anamur Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde şu hizmetler veriliyor:

KADIN SAĞLIĞI: Vajinismus, İdrar Kaçırma, Rahim Sarkması, Ağrılı Adet, Kabızlık, Kuyruk Sokumu Ağrısı, Cinsel İlişkide Ağrı, Dış Genital Ağrı.

NÖROLOJİK REHABİLİTASYON: İnma, MS, Parkinson, ALS.

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON: Diz-Kalça Protezi, Ön Çapraz Bağ, Donuk Omuz, Omuz İnpingemet Sendromu.

PEDİATRİK REHABİLİTASYON: CP,SMA, Spina Bifida, Down Sendromu.

BESLENME ve DİYET: Obezite, Diyabette Beslenme, Epilepsi ve Ketojenik Diyet, Çocuk ve Ergen Beslenmesi, Gebelik/Emzirme Döneminde Beslenme, Kalp Hastalıklarında Beslenme, Böbrek Hastalıklarında Beslenme, Haşimato/Hipotiroidi/Hipertiroidi Beslenme.

PİLATES: Appi Reformer Pilates, Appi Gebelik Pilates, Appi Mat Pilates.

Ayrıca, Manuel Terapi, Hacamat ve Kuru İğne.

#

SENDE YORUM YAZ