HaberMatik V3.2

logo

ESNAF VE HALKI KANALDAN GELEN KOKU BEZDİRDİ

ESNAF VE HALKI KANALDAN GELEN KOKU  BEZDİRDİ

Stadyum Yolu üzerinden Taşlık Mevkii’ne doğru akan kanaldan gelen pis koku ve görüntü bölge halkını bezdirdi.

19 Mayıs caddesinde bulunan DSİ’nin sorumluluk alanında olduğu söylenen sulama kanalından gelen pis koku ve görüntü bölge sakinleri ve esnafları canından bezdirdi.

Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren esnaflar ve o bölgede ikamet eden vatandaşlar, “İlçemizde vatandaşların en fazla tercih ettiği sahillerden biri olan İskele sahilinde hafta sonlar havanın güzel olduğu günlerde dışarıya çıkıyoruz.  Anamur Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli parkı civarı ve taşlık bölgesine giderken ortada bulunan kanaldan gelen pis kokudan çok rahatsız oluyoruz. Kanalın bulunduğu bölgedeki mahallelerde yaşayan sakinlerde çevredeki atıkların dereye bırakıldığını, koku nedeniyle pencerelerini dahi açamadıklarını ve kanala kimyasal atık bırakıldığını iddia ediyor.

 Bölge sakinleri “Bizler temiz hava almak için sahile çıkıyoruz. Bu bölgede özellikle bu kanalda görsel kirliliğe yol açan birikmiş yosunlar çöpler ve pis atıklar ve dereden gelen yosun kokuları canımızdan bezdirdi. Yetkililerden hangi kurumun sorumluluk alanında ise bu konuda bizlere ivedilikle yardımcı olmalarını istiyoruz.  Belirli aralıklarla dereden yükselen kötü koku nedeniyle pencerelerimiz açamaz durumdayız. ” Su olmayınca burada bir koku oluyor. Sinek ve haşereler oluyor. Dükkanlarımızda camlarımızı açamaz hale geldik. Buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Şu derenin haline bakar mısınız?. Geniş bir dere olmasına rağmen kuru. Kuru olduğu için de koku yapıyor. Dışkılar, pislikler orada kalıyor ve kaldığı için de koku yapıyor. Üzerinde sinek, böcek, fare ne ararsanız oluyor. Daha önceki durum bu durumdan daha iyiydi. Bu kokunun nereden geldiğini biz de bilmiyoruz. Mahalleli olarak çok rahatsızız. ” ifadelerini kullandılar.

#

SENDE YORUM YAZ