HaberMatik V3.2

logo

Erasmus projesinin 2. öğrenme-öğretme toplantısı Anamur’da yapılacak

Erasmus projesinin 2. öğrenme-öğretme toplantısı Anamur’da  yapılacak


Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ´2018-1-DE03-KA229-047161_3’ numaralı´Digital Tourist Guide via ICT’-‘DTGviaICT´isimli  Erasmus projesinin  2. öğrenme-öğretme toplantısını Anamur’da gerçekleşecek.

Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren  Vakıfbank  Atatürk Ortaokulu  öğretmeni proje sorumlusu Ayhan Sesdirmez şunları söyledi.

Almanya   koordinatörlüğünde,  Türkiye, Portekiz, İtalya, Polonya, ve Litvanya’nın ortaklığında Anamurun Avrupa’da daha fazla görünmesini sağlayacak ortak bir Turist rehberi hazırlanıyor.

Proje ortaklarından 21 öğrenci ve  11 öğretmenin katılımında Ören, Mamure Kalesi, Astım mağarası, Konak gibi tarihi ve turistik değere sahip olan önemli yerler öğrencilerin gözüyle hazırlanacak olan turist rehberine eklenecek.   Anamurlu ailelerin yanında kalan misafir öğrenciler gün içinde proje aktivitelerini gerçekleştirdikten sonra aileler ile de Türk kültürünü tanıma imkanı buluyorlar. Bir hafta sürecek proje çalışmalarında ortak ülkeler Anamur’da eğitim-öğretimi görmek için farklı derslere katılacaklar. Teknolojik yeterliliklerin geliştirilmesine ilişkin kursların yanında Fotoğrafçılık kursu ve Anamur’un Turizm potansiyeline ilişkin Anamur Meslek Yüksek Okulu’nda derslere katılacak öğrenciler 30 Mart’ta ülkelerine dönecekler.  Proje çalışmalarının başarıyla gerçekleştirilmesinde Anamur Turizm Ofisinden Devrim Turgut´a, Anamur Müze Müdürlüğüne, Anamur Nomia Yat Tur işletmecisi Veli Kadir Temel´e, Anamur Fatih İlkokulu İdareci-Öğretmen ve Öğrencilerine,   Foto Tarığa teşekkür ederiz.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

#

Erasmus projesinin 2. öğrenme-öğretme toplantısı Anamur’da yapılacak” için 1 yorum

  1. […] Jerez Meeting News from Anamur […]