HaberMatik V3.2

logo

Engellilere medikal araç gereç desteği

Engellilere medikal araç gereç desteği

Anamur Belediyesi engellilere medikal araç gereç desteğinde bulundu.

Almanya’daki engelliler derneklerinin katkılarıyla gerçekleşen organizasyonun belediye bahçesindeki teslim törenine MHP ve AK Parti yetkilileri, milletvekili adayları ile dernek başkanları katıldı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, medikal araç gereçlerin dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için gayret gösterdiklerini belirterek, “En son Devlet Bahçeli parkında engellilerimizin denize girebilmesi için rampa yaptık. Buna benzer onların hayatını kolaylaştıracak adımlar atmaya devam edeceğiz. Engelliler dediğimiz insanlar aslında engelleri yenen insanlardır, onları çok seviyoruz ve her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Kılınç, konuşmasının sonunda vatandaşlardan seçimde destek isteyerek şunları söyledi:

“Önümüzde bir seçim var. Sabahtan akşama kadar televizyonları izliyoruz. Her şeyi görüyoruz. Bir tarafta ‘kendi teknolojimizi silahımızı üretelim’ diyenler, bir tarafta da ‘Amerika ile beraber olalım’ diyenler var. F-35’lerin parasını ödememize rağmen ‘Amerika ile proje yapalım’ diyenler var. Bir tarafta ‘Bu ülke terörden kurtulsun’ diyenler var, bir tarafta terör baronlarının Kandil’de konuştukları ortada. ‘Yüz yıllık cumhuriyeti yıkacağız’ diyenler, ‘İmralı’nın kapısını parçalayacağız’ diyenler, ‘Belediyelerde özerkliği kabul ettik’ diyenler var, bir tarafta da ‘Üniter yapıyı devam ettireceğiz’ diyenler var. Böyle bir seçim ortamına gidiyoruz. Bunları iyi değerlendirmenizi istiyoruz. Çünkü başka Türkiye yok. ‘Yüz yıllık cumhuriyeti yıkacağız’ diyenler ortada, bunlarla el ele kol kola olanlar ortada. Belediye başkanı olarak Anamur için 4 yıl gecemi gündüzüme kattım, Anamur’un güzelleşmesi için elimden geleni yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Benim de sizden bir istirhamım var. Bir oy sayın Cumhurbaşkanı’na, bir oy da üç hilale istiyorum. Teşekkür ederim.”

Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Hikmet Narcı da tekerlekli sandalyelerin yanı sıra yürüme destek araçları, tuvalet sandalyesi, hasta yatağı, akülü araçlar verileceğini belirterek, “Bu araç gereçleri alacak ailelerimizden dikkatli kullanmalarını ve ihtiyaç kalmadığında başka ihtiyaç sahiplerine verilmesi için geri dönüşümünün sağlanmasını istiyoruz. Bu Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ