HaberMatik V3.2

logo

Emrah Bedir: ‘Hedefimiz Anamur’dan profesyonel futbolcu çıkarmak’

Emrah Bedir: ‘Hedefimiz Anamur’dan profesyonel futbolcu çıkarmak’

Anamur Belediyespor’un eski futbolcularından Emrah Bedir, kurduğu futbol okulunda çocuklara eğitim veriyor.

Anamur’da futbol altyapısını geliştirmek ve yetenekli çocukları futbola kazandırabilmek için çalışmalarını sürdüren Bedir, Anamur Gündem Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, temel futbol eğitiminin yanı sıra beslenme ve mental gelişim için de çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Uzun yıllar profesyonel futbol oynadığını ifade eden Bedir, “Anamur’dan futbolcu çıkmadığını gördüm ve futbolu bıraktıktan sonra bu akademiyi kurmaya karar verdim. Burada çocuklarımıza hem futbol eğitimi hem de bir sporcunun dikkat etmesi gereken hususları anlattığımız teorik eğitim veriyoruz. Amacımız yetenekli çocuklarımızı keşfederek altyapı eğitimi verip ileride profesyonel futbolcu olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

Akademiye yoğun ilgi olduğunu ifade eden Bedir, “Çocuklarımızla çalışmalarımız iyi gidiyor ve olumlu sonuçlar alıyoruz. Birkaç yıl sonra bu çocukların profesyonel futbolcu olması bizi çok memnun edecektir. Bu hedef doğrultusunda disiplinli bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Mental eğitiminde önemli olduğunu vurgulayan Bedir, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü hatırlatarak, “Bu sözü çizgimiz olarak belirledik. Diyetisyenimiz, psikoloğumuz ve fizyoterapistimiz çocuklarımızla yakında ilgileniyor. Çocukların aynı zamanda iyi bireyler olması için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ