HaberMatik V3.2

logo

Eker, MHP’den aday adaylığını açıkladı

Eker, MHP’den aday adaylığını açıkladı

MHP Anamur Belediye Başkan A. Adayı Mustafa Eker, partisinin Anamur İlçe Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenledi.

Eker, toplantıda yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Anamur’da görev yaptığım süre içerisinde tüm mahalleleri gezdim ve insanlarla tanıştım. Halkın içinde olan ve onlarla birebir irtibat kuran bir yapıya sahibim. Onlar dinleyen ve görüşlerini alan bir insanım. Geçtiğimiz ekim ayında emekli oldum ve sonrasında partimizde siyasi çalışmalara başladım. Süreç beni aday adaylığına götürdü. Vatanımıza, milletimize, Anamur’umuza hizmet etmek için aday adayı oldum. Başkanımız çalışıyor, hizmetleri sürdürelim, üstüne yenilerini ekleyelim diye aday adayı oldum. Yatırımların devam için aday adayı oldum. İttifakımıza, partimize ve Anamur’a hayırlı olmasını dilerim. Bu şehre hizmet etmek benim için bir onurdur.”

MUSTAFA EKER KİMDİR?

Eker, basın toplantısında kendisini şöyle tanıttı:

“01.10.1970 Tarsus doğumluyum. İlk ve ortaokulu Sarıkavak ilk ve Ortaokulunda okudum. Liseyi Tarsus endüstri meslek lisesinde okudum. Üniversiteyi Ege Üniversitesi’nde okudum.

1990-1993 yıllarında hem vekil öğretmenlik yaptım, hem de Tarsus-Çamlıyayla hattında minibüs işletmeciliği yaptım.

1995-96 yıllarında vatani vazifemi tamamladım. 1997 yılında Çukurova Sanayi işletmeleri boya- basma fabrikasında makine operatörü olarak çalıştım.

1998 yılında devlet demiryollarının açmış olduğu sınava katılarak makinistliği kazandım. 1998 yılında evlendim ve 3 çocuk babasıyım.

1999 yılında Türk Telekom’a geçiş yaptım. 1999-2005 yılları arası Tarsus’ta Türk Telekom Müdürlüğü bünyesinde görev yaptım.

2005-2008 yılları arasında Mersin Türk Telekom İl Müdürlüğü, Network Müdürlüğünde çalıştım. 2008 yılında Silifke ve Mut’ta geçici görevlerde bulundum.

2008 yılı 1 Eylül itibariyle Anamur’a transmisyon sorumlusu olarak görevlendirildim. Anamur’da görevlendirmem sonrasında Anamur ve Bozyazı ilçelerinden sorumlu olarak yöneticilik yaptım. Yöneticiliğim sırasında Anamur’u karış karış gezdim. Halkıyla birebir irtibat kurdum. Herhangi bir siyasi görüş ayrım yapmadan hizmet ettim, halkın güvenini kazandım.

2015 ve 2019 seçimlerinde Baki Şimşek vekilim ile Mersin 2. bölgede aktif olarak çalıştım., 2019 yerel seçimlerinde Bozyazı belediye başkanımız Mustafa Çetinkaya’nın daveti üzerine aktif olarak çalıştım.

2023 yılı Ekim ayı itibari ile emekliliğimi istedim. Anamur İlçe teşkilatımıza giderek Milliyetçi Hareket partisi ve teşkilatıma üye oldum. Amacım gönülden bağlı olduğum partimin 2024 yerel seçimlerinde oy sayısını artırmak ve Anamur belediye başkanlığını tekrar kazanmak için Anamur Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldum.”

MHP Anamur İlçe Başkanı Mehmet Yayla’da Eker’e başarılar diledi.

#

SENDE YORUM YAZ