HaberMatik V3.2

logo

Efsane siyasetçi Ali Er’e yoğun ilgi

Efsane siyasetçi Ali Er’e yoğun ilgi

Mersin’de siyasetin efsane ismi Ali Er, İYİ Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylığını açıklamasının ardından ilçeleri ziyaret ediyor.

Bu kapsamda İl Başkanı Mehmet Dutar ile birlikte İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Ali Er, burada partililerin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Ali Er’i tebrik ederek başarılar diledi.

Er ziyaretlerinde partililere hitaben yaptığı konuşmada, “12 yıldır siyasete ara vermiştim. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde herkesin elini taşın altına koyması gerektiği düşüncesiyle, Genel Başkanımız Meral Akşener’in de davetiyle tekrar aranızda bulunuyorum” dedi.

“30 YILDIR KAPIMIZ HEP AÇIK OLDU, YİNE AÇIK OLACAK”

1987 yılında ilk kez milletvekili adayı olduğunda halka ‘hem parlamentodaki kapımız, hem de evimizin kapısı milletimize 24 saat açık olacak’ diye söz verdiğini ve bu sözünü de tuttuğunu ifade eden Er, “Halkımızla karşılıklı olarak hep kapılarımızı açık tuttuk. Biz vatandaşlarımızı, vatandaşlarımız da bizleri misafir etti. 30 yıl boyunca halkımız bize güvendi ve 6 kez milletvekili seçerek destek verdi. Bana ‘Kara çadırın Kara Çocuğu’ diye bir slogan buldular. Onu da çok seviyorum. Yüce milletimize, sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Önümüzdeki dönemde de aynı şekilde kapımız açık olacak, kucaklaşacağız” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ DİYE KIYTIRIK BİR SİSTEM GETİRDİLER, TÜRKİYE’NİN DÜZENİ BOZULDU”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştiren Er, şunları söyledi:

“Biz rahmetli Özal ile elektriğinden yoluna, içme suyuna kadar memleketimize güzel hizmetlerde bulunduk. Sonra AK Parti ile de ilk dönemler güzel hizmetler aldık. Ancak son yıllarda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denen kıytırık bir sistem çıktı ve işlerin düzeni kaçtı. Türkiye’nin düzeni bozuldu, memleket perişan hale düştü. İşte bunları görünce taşın altına elimi koymaya karar verdim. Bu sistemle bu ülke gitmiyor, tıkandı, olmuyor. Bir kişi her şeye karar veremez. Orman yangını çıkıyor, yukarıdan emir gelmesini bekliyorlar.”

“ANKARA’DAKİ ARKADAŞLAR ‘İŞİMİZ EYİ DEĞİL’ DİYORLAR”

Sistemin değişmesini en çok AK Partililerin istediğini vurgulayan Er, şöyle devam etti:

Sistemin değişmesi için en çok da AK Partililerin oy vermesi gerekiyor. Çünkü şimdi kara kara düşünüyorlar. 50+1 gerekiyor ve işleri zor. Bunu biliyorlar. Ankara’da birçok arkadaşım var, görüşüyorum. ‘İşimiz eyi değil, bu 50+1 çok’ diyorlar. Ben de ‘Niye yaptınız o zaman’ diyorum. ‘Yaptıydık oldu, bir kere oldu’ diyorlar. E zaten bir kere olur bu iş, iki kere olmaz. Geçti onun zamanı. Hani ne diyordu bizimki ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’. Şimdi bu sefer Millet İttifakı atı alıp Üsküdar’ı geçecek. Seçimden sonra da Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi ilk onlar isteyecek. Bunu bir yere yazın. Sonra da hep birlikte yeni sistemi yapacağız. Cumhurbaşkanı CHP’den seçilmiş olacak. Başbakan da Meral Akşener olacak.”

“ÖN SEÇİMDE BU KARA ÇOCUĞUN İSMİNİN KARŞISINA DA BİR ÇİZİK ATIVERİN”

İYİ Parti’nin Mersin’de ön seçim yapacağını da vurgulayan Er, şöyle devam etti:

“Partimiz milletvekili adaylarını belirlemek üzere ön seçim yapacak. Bu seçimde oy getirecek adaylar listede olmalı. Çok iyi bir liste yaparsak Mersin’de birinci parti oluruz. Koyun güttük, keçi güttük ama yıllarca milletin meclisinde bu işi de bayağı öğrendim. Plan Bütçe Komisyonu’nda 12 yıl çalıştım. Listede, bu kara çocuğun isminin karşısına da bir çizik atıverin de bir daha gitsin meclise. Bütün aday adayları, teşkilatlarımız omuz omuza vereceğiz inşallah.”

“HDP CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLESE, ‘KURBAN OLAYIM’ DERLER”

Cumhur İttifakı’nın HDP eleştirilerine de değinen Er, “Sürekli masanın altında ne var diyorlar. Masanın altında bir şey yok, boş. HDP ayrı bir ittifak kurdu seçime o ittifakla giriyorlar. Şimdi bunlar HDP’ye sürekli ‘PKK’ diyorlar ya, eğer HDP bugün Cumhur İttifakı’na destek vereceğini söylese, karganın yavrusunu ‘benim ak kuzum’ diye sevdiği gibi ‘kurban olayım sana’ demeye başlarlar” diye konuştu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Efsane siyasetçi Ali Er’e yoğun ilgi” için 1 yorum

  1. Turgut Yılmaz : diyor ki:

    Üstad vekil olmaktan hala bikmadinmi? Anamuru il yapacağız sözünüz vardı ANAP döneminde. Ben o sözü ajandama yazmisim .Fikri takibim iyidir. Anamur hala ilçe. Merak etme Anamur bilir işini.