logo

Durmuş Deniz’den ‘ses kaydı’ açıklaması

Durmuş Deniz’den ‘ses kaydı’ açıklaması

CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, eski ilçe başkanı Ayhan Güven’in istifa ettiğini açıklamasından sonra yaptığı yazılı açıklamada, Güven’in ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini, işadamı Ayhan Güzel’in de olaylarla ilgisi olmadığını duyurdu.
Deniz, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
“ETİK DIŞI DAVRANIŞLARLA KARŞI KARŞIYA KALDIK
Saygıdeğer Anamurlu hemşehrilerim, bilindiği üzere 31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Maalesef bu süreçte siyasi ahlaktan yoksun bazı sorunlarla ve etik dışı davranışlarla karşı karşıya kaldık. Ancak bu ve buna benzer durumları dillendirmekten ziyade bu sorunları çözüme kavuşturabilmek üzere mücadele ederken bir yandan da rakiplerimizin, 150 gün gibi bir süreçte yaptıkları çalışmaları 48 gün içerisine sığdırmaya çalışıp ittifaksız biçimde girdiğimiz seçimlerde ilçemiz Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin en büyük oy oranı ve oy sayısına ulaşarak büyük bir başarıya ulaşarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi adayının almış olduğu oyun çok az bir farkıyla ikinci parti olarak ve yine on yıl görev yapan mevcut belediye başkanının aldığı oyun iki katından fazlasını halkımızın bizlere vermiş olduğu destek ve teveccühle büyük bir başarıya ulaştık. Tabi ki gönül isterdi ki bu süreci birincilikle bitirerek Anamur’umuzun Belediye Başkanı sıfatıyla siz değerli hemşerilerimize hayalimizdeki marka kent Anamur’umuzu oluşturmak için hizmet etme şansımız olsaydı.
SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN SES KAYDI VESİLESİYLE
AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNLU HALE GELDİ
Bilindiği üzere ilçemiz genelinde ve sosyal medya üzerinde belediye başkan aday adaylarından ve önceki dönem partimizde uzun yıllar ilçe başkanlığı yapan Ayhan Güven’in maalesef siyasi ahlak ve etik dışı terbiye sınırlarını aşan ses kayıtlarının dolaşması vesilesiyle bu açıklamayı yaparak, kamuoyunun sağlıklı bir biçimde bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmamız zorunluluk haline gelmiştir.
AYHAN GÜVEN KESİN İHRAÇ İSTEMİYLE PARTİ DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ
Bu süreçte Ayhan Güven isimli şahış kendi şahsi hırs ve menfaatini partimizden üstün görerek, bu davaya bu örgüte emek veren ve gece gündüz demeden alın teri dökerek çaba sarfeden, partili partisiz bu yola baş koyan tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı, dava arkadaşlarımızı sırtından vurmuştur.. Bu hususta gerekli yasal işlemler başlatılmış olup Ayhan Güven’in parti disiplin kuruluna kesin ihraç istemiyle sevkedildiğini kamuoyuna bildirmek istiyorum. Bu davranışı, yıllardır bu davaya emek verdiğini sandığımız ve partimizin çeşitli kademelerinde görev yaparak partimizin sunduğu imkanları ve sıfatları şahsi imkan ve sıfatları sanarak kendisini partimiz ve parti genel merkezimizin aldığı kararların üzerinde tutarak takındığı bu davranış ve üslup partimize emek veren herkesi derinden üzmüş ve yaralamıştır… Bu dava için evde çocuğunu bırakan ananın, işini bırakan babanın bilakis tüyü bitmemiş yetimin hakkına maalesef gasp edilmiştir…
AYHAN GÜZEL’İN BU OLAYLARLA İLGİSİ YOKTUR
Bu hususta adaylığımızın genel merkezimiz tarafından açıklandığı ilk günden seçim gününe kadar desteğini hissettiğimiz Sn. Ayhan Güzel’in bu olaylar bütünüyle ilgisi olmadığını da kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.
Sizlerin alın teri ve helal oylarınızla bu bayrak daha da yukarılara çıkacak, Türkiye’mize ve Mersin’imize nice güzellikler ve nice baharlar gelecektir”

#

SENDE YORUM YAZ