logo

Doluoğlu Tarım yeni yerinde hizmette

Doluoğlu Tarım yeni yerinde hizmette

Ören Son Belediye Başkanı ve İş insanı Aziz Doluoğlu, tarım alanındaki faaliyetlerini hizmete açtığı Doluoğlu Tarım ile sürdürüyor.

Başarılı iş yaşamının yanı sıra 5 yıllık Ören Belediye Başkanlığı görevini de başarıyla yerine getiren Aziz Doluoğlu, Büyükşehir Yasası’nın çıkmasından sonra belediyenin kapanmasıyla iş yaşamını sürdürüyor.

Sultan Alaaddin mahallesinde hizmete açtığı Doluoğlu Tarım ile üreticilerin yanında olmaya devam eden Doluoğlu, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, bölgede muz üretiminin yanı sıra son yıllarda çiftçilerin alternatif ürünlere de yöneldiğini söyledi.

Üretimin her geçen yıl artmasıyla üreticilerin gereksinimlerinin de arttığını vurgulayan Doluoğlu, “Biz de üreticilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak, kaliteli gübreleri üreticilerimize sunmak için yeni işyerimizde hizmete başladık. Amacımız kaliteli gübre, ilaç ve diğer tarımsal ihtiyaçları üreticimize uygun şekilde sunmak. Maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak. Diğer taraftan üretimin artmasına ve dolayısıyla ilçe ekonomisine katkı yapmak” dedi.

2003 yılında kurduğu Doluoğlu Muz Paketleme Tesisi’yle iş yaşamına başladığını hatırlatan Doluoğlu,  şunları söyledi:

“2004 yılında Doluoğlu Tarım’ı faaliyete geçirerek, üreticilerimize üretimde yardımcı olmaya başladık. 2009-2014 yılları arasında Ören Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu görevimin sona ermesinden sonra da tarımsal alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla hem ilçe ekonomisine hem de istihdama katkı sağlıyoruz. İlçemizin bu alanda daha da yukarılarda yer alması, hemşerilerimin kalkınması en büyük arzumdur. Bu anlamda her zaman üreticilerimizle diyalog halindeyiz. Onların yanındayız, onları burada misafir etmekten onur duyarız.”

Sultan Alaaddin mahallesinde Akarca yolu olarak da bilinen Ahmet Taner Kışlalı caddesinde hizmete açılan Doluoğlu Tarım’da 20’den fazla gübre çeşidi, zirai ilaç ve tarım malzemeler uygun fiyatlarla üreticiye sunuluyor.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ