HaberMatik V3.2

logo

Doğalgaz kullanıma sunuldu

Doğalgaz kullanıma sunuldu

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın girişimleri ile ilçeye kazandırılan doğalgaz, dün gerçekleştirilen devreye alma töreni ile vatandaşların kullanımına sunuldu.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın vizyon projelerinden birisi olarak adlandırdığı ilçeye doğalgaz getirilmesi projesi kapsamında ilk doğalgaz bağlantısı gerçekleştirildi. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir ve AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Tufan Duman doğalgaz bağlantısının yapıldığı Mesure-Latif Özdemir çiftinin evine konuk olarak doğalgaz kullanımını başlattı. Doğalgaz kullanımının başlatıldığı ilk ev sahibi olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Mesure-Latif Özdemir çifti Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür etti. Doğalgazın uzun süredir kendileri için bir hayal olduğunu belirten Latif Özdemir; “Doğalgaz eşim ve benim için uzun süredir bir hayaldi. Acaba gelir mi gelirse nasıl olur diye düşünüyorduk. Sağolsun Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç söz verdiği gibi tamda söz verdiği tarihte doğalgazı ilçemize getirerek bizleri memnun etti bizde kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Anamur’a doğalgaz getirilmesi için uzun bir bürokrasi trafiği yürüttüklerini belirten Anamur Belediye Başkanı Kılınç; “Anamur’a doğalgaz getirilmesi bizimde en büyük hayallerimizden bir tanesiydi. Bizde bu amaçla Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz her ziyarette mutlaka BOTAŞ Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek hem genel müdürümüze hemde ilgili kurumlarımıza bu konuda çok ısrar ettik. Onlarda bizim ısrarlarımızı geriye çevirmeyerek ilçemize doğalgaz kazandırılmasında büyük emekler harcadılar. 5 ay önce depolama alanının temelini atıp bugün burada ilk doğalgaz kullanımını başlatıyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Tufan Duman’da aileye hayırlı olsun dileklerini iletti. 5 ay önce Anamurlulara verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Tufan: “5 ay önce depolama tesisimizin temelini atarken kısa süre içerisinde doğalgazı kullanıma sunmak istediğimizi belirtmiştik. Ekip arkadaşlarımızın hızla çalışarak bugün ilk bağlantının gerçekleştirildiği evde doğalgaz kullanımını başlattılar. Başta Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. İlçeye doğalgaz getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir: “ İlçemize doğalgaz getirilmesinde büyük katkıları bulunan Anamur Belediye Başkanımıza, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, AKSA Doğalgaz’a ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum, doğalgazın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Kılınç: “Doğalgazı Siyasi Malzeme Haline Getirmeye Çalışanları Haksız Çıkarttığımız İçin Memnuniyet Duyuyorum”

Doğalgaz depolama tesisinde gerçekleştirilen devreye alma töreninde konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, doğalgaz çalışmaları üzerinden siyasi polemik üretenleri haksız çıkarttığımız için memnuniyet duyuyorum dedi. Anamur’a doğalgaz getirileceğine kimsenin inanmadığını belirten Başkan Kılınç; “ Vadettiğimizde kimsenin inanmadığı, ilk kazmayı vurduğumuzda seçim yatırımı yaptığımızı iddia edenleri, Anamur’a doğalgaz getiremezler diyenleri haksız çıkarttığımız için büyük bir memnuniyet duyuyor, 21. yüzyılın Anamur’una yakışan doğalgazın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Doğalgaz projesinin hizmete açtıkları vizyon projelerinden birisi olduğunu belirten Başkan Kılınç: “Büyük projeler, kısa sürelerde hayata geçmiyor. Her ay yaptığımız Ankara ziyaretlerinin ilk gündem maddesi olan Anamur’a doğalgaz getirilmesi projesi için 3 yıldır yoğun bir bürokrasi trafiği yürütüyoruz. İlgili bakanlığımızda ve BOTAŞ Genel Müdürlüğünde sürdürdüğümüz bu bürokrasi trafiği sayesinde çok şükür bugün ilçemizi doğalgaz ile buluşturuyoruz. mayıs ayında başlattığımız iletim hattı döşeme işlemlerini şehir merkezimizde büyük oranda tamamladık. Şehir merkezimizde gerçekleştirilen doğalgaz abonelik işlemlerinin yanı sıra inşallah 2024 yılı içerisinde şehir merkezine yakın tüm mahallelerimizi doğalgazla buluşturacağız. Zahmetsiz rahmet olmaz anlayışı ile şehir merkezinde AKSA Doğalgaz firması tarafından gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar esnasında Anamur Belediyesinin yol ağında olup bozulan yolların %80’ini tamir ettik. 10 gün içinde kalan kısmı da tamir ederek eski haline getireceğiz. Taşımayla ne kadar devam edecek diyenler içinde şunu açıklamak istiyorum. Arkamızda görünen tanka getirilen sıvı doğalgaz eksi 160 derece soğutularak 600’de 1 oranında sıkıştırılıyor. Bu tankın bir sefer doldurulması ile şu anda ki abone sayımıza 3 ay boyunca yetecek doğalgaz elde ediliyor. Dolayısı ile doğalgaz akışının kesintisiz olarak süreceğini bilmenizi isterim. Ayrıca BOTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan doğalgaz iletim borusu döşeme işlemi de şu anda hem Antalya’nın Serik ilçesinden hem de Mut ilçemizden hızla devam ediyor. Kısa süre içerisinde ilçemize ana borularla da doğalgaz gelmiş olacak. Bu konu üzerinden siyaset yapmak isteyenlerin başka konularla ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Sözlerimi burada sonlandırırken ilçemizde doğalgaz getirilmesinde büyük emeği olan enerji ve tabi kaynaklar bakanımıza, BOTAŞ genel müdürümüze, AKSA Doğalgaz genel müdürümüze, bölge müdürümüze ve çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Fosil yakıtlar içerisinde çevreye en duyarlı ve en ekonomik yakıt olan doğalgazın ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, doğalgaz devreye alma programında bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ