logo

Dijital turist rehberi çalışması sürüyor

Dijital turist rehberi çalışması sürüyor

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE03-KA229-047161_3 numaralı ‘Digital Tourist Guide via ICT’ (DTGviaICT) isimli Erasmus+ projesi kapsamında Polonya’nın Winnica şehrinde ikinci öğrenme öğretme hareketliliğini gerçekleştirdi.
Toplantıda Winnica şehrinin turistik açıdan önemi olan değerleri öğrenciler tarafından fotoğraflanarak hazırlanacak olan 3D müze, Turist Rehberi ve Google haritalara eklenecek şekilde düzenlendi.
Varşova ve yakın yerleri de görme imkanı bulan öğrenciler, Almanya, İtalya, Portekiz, Litvanya ve Polonyalı öğrencilerle birlikte çalışarak proje ürünlerini hazırladılar, dijital yeterliliklerini geliştirdiler.
Toplantıya proje sorumlusu Ayhan Sezdirmez, İngilizce Öğretmeni Sıdıka Toklu, Matematik Öğretmeni Evren Doğan, öğrenciler İlkem Özden, Cansu Turgut, Uğur Efe Oktan ve İbrahim Aşkın Liman katıldılar.
Aile yanında kalan öğrenciler farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte çalışma, iletişim kurma fırsatı bularak Avrupa kültürünü yerinde yaşama imkanı buldular.

#

SENDE YORUM YAZ