HaberMatik V3.2

logo

CHP’de dayanışma toplantısı

CHP’de dayanışma toplantısı

CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda dayanışma toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, İlçe Başkanı Arif Çakırcı, İl Başkan Yardımcısı Turabi Yeşilçayır, Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur-Bozyazı Koordinatörü Erdal Karan ve parti üyeleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Arif Çakırcı, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Anamur’da yaptığı hizmetlerden söz ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, merkezi hükümetin tüm engellemelerine rağmen Mersin ve ilçelerine önemli hizmetler verdi, vermeye de devam ediyor. Bizlerin görevi yapılan hizmetleri en iyi şekilde halkımıza anlatmak. Önümüzdeki yerel seçimlerde Mersin ve Anamur başta olmak üzere tüm ilçeleri alacağımıza önce biz inanmalıyız”  dedi.

CHP İl Başkan Yardımcısı Turabi Yeşilçayır da birlik ve beraberliğin sağlanmasının kaçınılmaz olduğunu kaydederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, göreve geldiğinden bu yana,  çağdaş belediyeciliğin bir gereği olarak, mali ve idari saydamlık, hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde çalışan,  doğru bir ekiple yol yürüyor. Tüm projeleri bire bir takip ediyor, sorumluluk verdiği çalışma arkadaşları ile toplantılar yaparak bilgi alıyor. Mersin gibi önemli bir kenti büyük bir özveri ile yöneten çok başarılı bir başkanımız var. Bizler de sorumluluğumuzun farkındalığı ile hareket etmek zorundayız. Anamur’un aldığı hizmetleri ve hal Kompleksinin neden geç başladığını da vatandaşlara anlatmalıyız. 31 Martta yapılacak olan yerel seçimleri öncesinde sen-ben değil, biz düşüncesi ile çalışarak seçimlerden zaferle çıkmalıyız ” diye konuştu.

Konuşmasında birlik beraberlik mesajı veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur-Bozyazı Koordinatörü Erdal Karan ise, tüm gönül kırgınlıklarını geride bırakarak, yerel seçimlere odaklanılması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Mersin Büyükşehir Belediyesini ve Anamur başta olmak üzere seçimleri nasıl kazanırız buna odaklanmalıyız. Toplantılarımızın konusu bu olmalı. Eksikliklerimizi kendi içimizde konuşarak telafi etmeliyiz, boş söylentilerle zaman kaybetmemeliyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in Anamur’a verdiği önemi hepimiz biliyoruz. İlçemize gelen hizmetler öyle küçük hizmetler değil.  Kırsal kesimdeki bağlantı yollarından,  kent merkezindeki hizmetlere kadar, Tarımdan, Eğitime, Sağlıktan, Evde Bakıma, Refakatçi evine kadar toplumun her kesiminden vatandaşlara dokunan hizmetler veriliyor. Cumhuriyet Halk Partililer olarak bizlerin görevi Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini halkımıza anlatarak, Vahap Seçer Başkanımıza ve Anamur Adayımız Durmuş Deniz’e oy istemektir. Yerel seçimlerde tek yumruk olacak, tıpkı Mersin Büyükşehirde olduğu gibi Anamur’u Sosyal Belediyecilik anlayışı ile tanıştıracak, Mersin ve ilçelerinde seçimi kazanacağız.”

CHP Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ise uyum içinde çalışmanın önemine değinerek,  “Bizler dayanışma içinde olursak, dış etkenler bizleri yıldıramaz. Tüm çalışmalarımızda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e ve şahsıma destek istiyorum. Tüm partililerimizin çalışmalarının da aynı doğrultuda olduğunu biliyorum. Mersin ve Anamur aynı siyasi görüşten belediye başkanları olması halinde çalışmaların da daha uyumlu olacağına inanıyorum. Gün birlik ve dayanışma günü.  Biz birlikte birçok projeye imza atacağız. Seçimleri de çok çalışıp, gönüllere girecek Seçimleri kazanacağız. Buna inanıyorum, sizlerin de o inançla çalışmalarını istiyorum” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ