HaberMatik V3.2

logo

Çeltikçi halkı imeceyle yolları onarıyor

Çeltikçi halkı imeceyle yolları onarıyor

Çeltikçi Mahallesi Muhtarı Mustafa Aytuğan, su şebekesindeki çalışmalar nedeniyle bozulan yolun onarımını ihtiyar heyeti ve mahalle halkı ile birlikte yaptıklarını belirterek, “Ben ve ekibimin başarısız olması için gayretler gösterenlerin de olduğunun farkındayız. Zamanı geldiğinde bu Kurum veya kişileri halkımızla paylaşmasını da biliriz” dedi.

Aytuğan, sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamada, Çeltikçi mahallesinde, Anamur Belediyesi’nin sorumluluğundaki bazı sokaklarda MESKİ tarafından içme suyu şebekesindeki çalışmalar nedeniyle parke yollarda tahribat meydana geldiğini belirterek, sonrasında yaşananları şöyle aktardı:

“İçme suyu arızası nedeniyle parke yollarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda bozulan yollarımızın tamiratı için yazılı ve defalarca sözlü taleplerde bulunmama rağmen ilgili Kurum tarafından bir çalışma yapılmadı. Sürecin çok uzaması vatandaşlarımızın psikolojisini de doğal olarak etkilemiştir. Saygıdeğer vatandaşlarımızın bu durumlarının hiç kuşkusuz farkında olduğumuzun bilincindeyim. MESKİ de ilgililerle görüşmem de bozduğunuz yolları neden yapmıyorsunuz sorum karşısında verilen yanıt şu oldu. Muhtarım yasa gereğince bozduğumuz yolların bedelini yolun sorumlu Kurumuna ödüyoruz oldu. Bu durumu ilgili yerlere söyleme rağmen elimizde parke yok yanıtı verildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından parkeyi tedarik etmemize rağmen, ilgili Kurum bahaneler ileri sürerek yapmamaya devam ettiler. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından tedarik ettiğimiz parkeler ve hayırsever vatandaşımızın kum ve Meski Müdürlüğümüzün desteğiyle; Çeltikçi Muhtarlığı ihtiyar heyeti ve vatandaşlarımızla birlikte parke yollarımızın tamiratını yapmaya başladık.”

Aytuğan, çalışmalara katılan mahalle halkına teşekkür ederek, şöyle seslendi:

“Çok saygıdeğer halkımız, kıymetli oylarınızla takdir ederek bizleri göreve getirdiniz, emin ellerdesiniz, hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. Mahallemizin her türlü sorunlarını ilgili Kurumlara ve vatandaşlarımızın kişisel sorunlarının çözümü noktasında her kapıyı uygun bir üslupla çaldık ve çalmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Bizler, kuşkunuzun olmadığına yürekten inanıyoruz. Şu durumunda çok farkında olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini isteriz. Ben ve ekibimin başarısız olması için gayretler gösterenlerin de olduğunun farkındayız. Zamanı geldiğinde bu Kurum veya kişileri halkımızla paylaşmasını da biliriz. Her zaman hizmet için halkımızın emrindeyiz. Mahallemizin sorunlarını ilgili Kurumlara bildirmeye ve çözüme kavuşturulması konusunda yılmadan kararlılıkla devam edeceğiz. Gerekirse yeri geldiğince bugün olduğu gibi yarınlarda da elimizden geldiğince bire bir Muhtarlığımızın bir bütçesi olmamasına rağmen hizmet etmeye devam edeceğiz etmekte de kararlıyız. Bu Mahalle hepimizin, halkımızın sorunları bizim çözüme kavuşturulması gereken sorunlarımızdır. Çeltikçi halkımızın takdirlerine saygıyla sunarım. “

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options