HaberMatik V3.2

logo

Büyükşehir’den Anamur’lu Üreticilere Avokado Fidanı…

Büyükşehir’den Anamur’lu Üreticilere Avokado Fidanı…

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi koordinesinde yürütülen, “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesi kapsamında, “Avokado Fidanı Dağıtımı ” Anamur,Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinde dağıtımlarını sürdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi koordinesinde yürütülen, “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesi kapsamında,  “Avokado Fidanı Dağıtımı ” Anamur,Aydıncık  ve Bozyazı ilçelerinde dağıtımlarını sürdü.Anamur ve Bozyazı’da üreticiler düzenlenen törende avokado ve alıç fidanlarını teslim aldı.

Mersin Büyükşehir  Anamur Koordinasyon Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen  Avokado  Fidanı dağıtımına, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Daire Başkanı,Büyükşehir  Belediyesi  Anamur,Aydıncık,Bozyazı Koordinatörü   Erdal  Karan,CHP İlçe  Başkanı Durmuş Deniz,Büyükşehir  Belediyesi  Şube Müdürü  Ünal Erdal, Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Anamur  Temsilcisi  Güven  Kocabıyık,S.S. Anamur Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Ergun Doğan,Muhtarlar ve  üreticiler   katıldı.

Üreticiler  yaptıkları konuşmalarda  Büyük Şehir Belediye  Başkanı Vahap Seçer’e,tarıma  verdiği destekleri nedeniyle teşekkür  ettiler.

Büyükşehir  Belediyesi  Anamur,Aydıncık,Bozyazı Koordinatörü   Erdal  Karan, Büyükşehir  Belediyesi  Şube Müdürü  Ünal Erdal, Avokado  Fidan  dağıtımında yaptığı konuşmada; ”Cumhuriyetimizin  99.yılı  kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti  Kurucusu  Gazi Mustafa  Kemal Atatürk başta olmak üzere  tüm  şehitlerimizi  şükran, rahmetle  anıyorum ”dedi.

CHP’li Karan;Anamur,Aydıncık ve Bozyazı  ilçelerinde  binlerce  fidan dağıtımı yapıldığını  belireterek,”Büyükşehir  Belediye  Başkanımız  Sayın Vahap Seçer’in,talimatlarıdoğrultusundaMersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi koordinesinde yürütülen,

“Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesi kapsamında,  “Avokado Fidanı Dağıtımı ” Anamur,Aydıncık  ve Bozyazı ilçelerinde üreticilerimize  fidanlar  teslim edildi.

Sizlerin de bildiği üzere Avokado son yıllarda ülkemizde de önem kazandı. Üreticilerimize   ve kırsal kesimde yaşayan  ihtiyaç sahibi  ailelere  küçükbaş  hayvan ve bir yıllık  yem desteğini sürdüren, Büyükşehir  Belediyemiz, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada  üreticilerimize desteğini  sürdürecek, insana  dokunan  projelerle  sizlerin yanında  olmaya  devam edecek”  diye konuştu.

Bozyazı 8 Mahalle’de on dokuz üreticiye 363 adet aşılı avokado fidanı verildiğini ifade eden Karan;”Aydıncık İlçesinde  60 adet aşılı avokado fidanı  üreticilerimize  teslim edildi.

Anamur’da ise,43 Mahalle’de 56 kadın, 130 Erkek üreticiye toplam 3750 adet aşılı avokado fidanını teslim ettik.” Diyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, Üreticilere “Ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli” olması dileğinde bulunduğunu söyledi.

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek,Tarsus’tan Anamur’a kadar  fidan dağıtımlarının  devam ettiğini belirterek, ”Yüzde  elli hibe olan  ve Büyükşehir  Belediyemize   küçük bir katkı  payı ile müracaat  eden  üreticilerimize  fidanlarını ilçe ilçe  teslim ediyoruz. Ürününüz bereketli olsun” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ