HaberMatik V3.2

logo

 BOZYAZI YAYLA YOLU ÜZERİNDEKİ TABELALAR HEDEF TAHTASI HALİNE GELDİ

 BOZYAZI YAYLA YOLU ÜZERİNDEKİ TABELALAR HEDEF TAHTASI HALİNE GELDİ

Bozyazı yayla yolu üzerinde bulunan yön ve işaret tabelaları kurşunların hedefi haline geldi.

Sürücülerin mal ve can güvenliğini ve trafik akışının düzenini korumak için, Karayolları kenarına konulan işaret levhaları, kendini bilmez silahşorların hedef tahtası haline geldi. Kurşunların hedefi olan trafik levhaları kurşunlar nedeniyle kullanılamaz hale geliyor.

Yol kenarlarında trafik akışının düzenli olması ve sürücüleri yönlendirmek adına devletin milyonlarca lira harcayarak koyduğu tabelalar ve yön işaretleri üzerinde atış talimleri yapıyorlar. Delik deşik olan yol levhalarının bu şekilde olmasına tepki gösteren duyarlı vatandaşlar gazetemize yaptıkları açıklamada, “ Kurşunlanan tabelaların her birinin üzerinde en az on kurşun deliği bulunuyor. Değişik marka silahlarla ateş edildiği tabelaların üzerinde açılan deliklerden ortaya çıkıyor. Tabelalar kurşunlanmanın çalınmanın yanı sıra aşklarında, hatıralarında merkezi haline geliyor. Kimi tabelaların üzerine aşkını yazıyor, kimi ise yazdığı yazı ile mesaj vermeye çalışıyor. Yazılan bu yazılar nedeniyle de tahrip olan tabelalar sayesinde bölgemize gelen vatandaşlar güzergâhlarını bulamıyorlar.

Yapılanın ne kadar yanlış bir tutum olduğunu dile getirerek bunu yapmak insanlığa sığmaz, tabelalar bizim can ve mal güvenliğimiz için bunlara zarar verenleri kınıyoruz” diyorlar. Bunun yanında çalınan tabelalar nedeniyle büyük sıkıntı çekmekteyiz. Bizlerde bu kişileri kınıyoruz. Konulan bu tabelalar sürücülerimizin rehberidir dediler.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options