HaberMatik V3.2

logo

BOZYAZI İÇİN KOLLARI SIVADI

BOZYAZI İÇİN KOLLARI SIVADI

İYİ Parti Bozyazı Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Türe, ilçede çalışmalarını sürdürüyor.

Hareketli bir siyasetçi olmasıyla tanınan Türe, aday adaylığı sürecinde de ziyaretlerini sürdürüyor. İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantı ve organizasyonlara katılan Türe, diğer taraftan mahalleleri de gezerek vatandaşlarla bir araya geliyor.

ANAMUR’DA ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTI

2009-2019 arasında iki dönem Anamur Belediye Başkanı olarak görev yapan Türe, görev süresi boyunca ilçede önemli projelere imza attı. Anamur Kapalı Pazar Yeri, Yeni Cumhuriyet Meydanı, 82 Sosyal Tesisleri, Kısakahyaoğlu Konağı ve Köşekbükü Astım Mağarası restorasyonu, Hanımeli İhtiyaç Bankası, evde bakım hizmeti gibi önemli projeleri gerçekleştiren Türe, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Anamur Kültür Merkezi, Arıtma Tesisi, Otogar, Top Beleni Projesi, Burhanettin Kocamaz Tesisleri, şehir merkezi su şebekesinin yenilenmesi ve asfaltlanması gibi önemli hizmetleri de Anamur’a kazandırdı. Spor kompleksleri ve yeni parklarla kentin çehresinin değişmesini sağladı. Kardeş Kentler Projesi ile Anamur’u dünyaya açan Türe, Kardeş Kent olan Almanya’nın Bingen kentindeki derneklerle kurduğu ilişkiler sayesinde ilçenin tanıtımına önemli katkı sağladı. Ayrıca bu kentteki derneklerle işbirliği yaparak Anamur’daki engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye edilmesine de vesile oldu.  Sportif ve kültürel çalışmalara da önem veren Türe, Anamur Muz Festivali’ne Ukrayna, Azerbaycan ve KKTC’den halk oyunları ekipleri davet ederek festivali uluslararası hale getirdi. Belediye Konservatuarı’nı kuran Türe, ayrıca Türk Halk Müziği Korosu’nda ve Halk Oyunları Ekibi’nde kendisi de yer aldı. Diğer taraftan Tarım ve Gıda Fuarı’nın düzenlenmesinde etkin rol oynayarak üreticilerle tedarikçileri Anamur’da buluşturdu. Tarım Fuarı’na 20 binin üzerinde katılım sağlanmasıyla Anamur’da bir ilk gerçekleşti. Biatlon yarışlarının Anamur’da yapılmasını sağlarken, Anamur Belediyespor’un başarısı için takım kadrosunda da yer aldı. Sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği yapan Türe, Anamur Huzurevi Vakfı mütevelli heyetinde yer alırken, Huzurevi inşaatının temelinin atılmasında belediye olarak destek sağladı. Belediye Meclis salonunu nikah, konferans ve benzeri etkinliklere açtı.

MANİFESTOSUNU AÇIKLADI

Anamur’da edindiği deneyimle Bozyazı’ya hizmet için yola çıkan Türe, vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, yaptığı yazılı açıklamayla manifesto yayımladı ve şunları kaydetti:

“1.Kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz

2. Hizmette siyaset ayrımı, yöre ayrımı, fakir zengin ayrımı yapmayacağız

3. İsraf yapmayacağız

4.Kimseye tepeden bakmayacağız, kibir ve enaniyetten uzak duracağız

4.Şahsi menfaatlerimizi gözetmeyeceğiz

5.Belediyeyi aile şirketine benzetmeyeceğiz

6.Vatandaşa bağırıp çağırtmayacağız, belediyenin kapılarını kimseye kapatmayacağız

7.08.00-17.00 mesai değil, 24 saat görev yapacağız

8.Yapamayacağımız şeylerin sözünü vermeyeceğiz

9.Belediyeyi yol geçen hanına çevirtmeyeceğiz, ayakları baş, başları ayak yapmayacağız…

“YA GÖRÜNDÜĞÜMÜZ GİBİ OLACAĞIZ, YA DA OLDUĞUMUZ GİBİ GÖRÜNECEĞİZ”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ